Skip to content

راهنمای کامل تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

یکی از بالقوه ترین امکانات آموزشی کشور ترکیه که برای محصلین بین المللی نیز فراهم است، تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی و وجود دانشگاه های انگلیسی زبان متعدد می باشد. ترکیه در این حوزه دانشگاه های دولتی و خصوصی فراوانی دارد که افراد علاقه مند به زبان های خارجی به راحتی با اخذ بورسیه و آزمون های ورودی می توانند در این رشته ها به تحصیل بپردازند. بعد از پایان این مقاله می توانید با مشاوران نبولا آکادمی در حوزه تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه به گفت و گو بپردازید.

زبان انگلیسی یک زبان فراگیر در میان تمامی ملت ها بوده و اکثر جوانان آرزوی تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی را دارند. تحصیل در ترکیه به همراه هزینه های پایین، امنیت بالا و بهره مندی از سطح آموزشات بالا خواهد بود. اگر شما نیز دوست دارید که در این کشور به تحصیل بپردازید، حتماً به دنبال پاسخ سؤالاتی همچون اسامی دانشگاه های انگلیسی زبان استانبول، شرایط تحصیل در این زمینه و نوع دریافت بورسیه و … می باشید. نبولا آکادمی به همراه کارشناسان و مشاورین متخصصین خود می تواند در ارائه تمامی این اطلاعات و دعوت به بورسیه تحصیلی کمک شایانی نماید. 

شرایط و امکانات تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی و خصوصی که هر ساله پذیرای دانشجویان بین المللی هستند، با شرایط خاصی صورت می گیرد. 

 1. برخورداری از مدرک دیپلم

یکی از اولین شرایط تحصیل در ترکیه به زبان خارجی داشتن مدرک دیپلم است. یعنی محصلان عزیز ایرانی می بایست دوره دبیرستان خود را به اتمام رسانده و با اخذ مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات خوب و معدلی عالی، به سراغ تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی بروند. 

 1. آزمون مهارت در زبان انگلیسی

یکی دیگر از قوانین دانشگاه های انگلیسی زبان استانبول کسب نمره قابل قبول در مهارت های زبان انگلیسی می باشد. فردی که درخواست تحصیل در دانشگاه های انگلیسی را دارد، باید به خوبی در این حوزه از مهارت های کافی برخوردار باشد. افرادی که به طور کاملاً حرفه تخصص ندارند، می توانند در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی شرکت کرده و سپس آزمون مهارت های انگلیسی در این کشور را بدهند. برای تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی دانشگاه باید از میزان سطح مهارت دانشجویان آگاه باشد.

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی
امکانات تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی – نبولا آکادمی
 1. آزمون های ورودی دانشگاه 

برای ورود به دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه با توجه به قوانین و شرایط هر دانشگاه باید آزمون ورودی بدهید. این آزمون های ورودی در حقیقت آن قدر ها هم سخت نبوده و متناسب با مهارت و سطح هوشی هر دانشجویی یکسان است. برای کسب اطلاعات در رابطه با این آزمون های ورودی می توانید به فهرست آزمون های ورودی نبولا آکادمی مراجعه نمایید. 

قابل توجه دانشجویان گرامی: شرایط و قوانین هر دانشگاه منتخبی با دیگر دانشگاه ها متفاوت بوده و تمامی شرایط ذکر شده ممکن است، در طول ماه ها تغییر نماید. بنابراین پیشنهاد می کنیم که جهت کسب اطلاعات دقیق از هر دانشگاه جهت تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی حتما با کارشناسان نبولا آکادمی به گفت و گو بپردازید. می توانید با شرکت در دوره های آموزشی انگلیسی نبولا آکادمی نیز مهارت های کافی در حوزه ورود به دانشگاه های انگلیسی زبان استانبول را به دست آورید. 

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی
آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه – نبولا آکادمی

لیست دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه

در این بخش ما برای شما لیستی از برترین دانشگاه های ترکیه را آماده نموده ایم که برای تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی تعبیه شده اند و فرصت عالی در ادامه تحصیلات با شرایطی ایده آل هستند. دانشگاه های ذکر شده هر کدام شرایط مخصوص به خود را داشته و جالب است بدانید که معمولاً شهریه دانشگاه های انگلیسی زبان استانبول کمی از دیگر موسسات بالاتر است که با دریافت بورسیه از سوی نبولا آکادمی می توانید از لحاظ مالی بی دغدغه باشید.

 • دانشگاه آتاتورک (Ataturk University)
 • دانشگاه اونسکیز مارت چاناک کاله (Canakkale Onsekiz Mart University)
 • دانشگاه چانکیری کاراتکین (Cankırı Karatekin University)
 • دانشگاه موغلا سیتکی کوچمان (Mugla Sıtkı Kocman University)
 • موسسه فناوری عالی ازمیر (İzmir Yüksek technology)
 • موسسه آموزشی مال تپه (İstanbul Marmara Eğitim Vakfı İMEV)
 • دانشگاه بیلگی استانبول (Istanbul Bilgi University)
 • موسسه آموزشی باهچه شهیر (Bahçeşehir University)
 • موسسه آموزشی یاشار (Yaşar University)
 • دانشگاه کوچ (Koç University)
 • دانشگاه گلیشیم استانبول (Gelisim University)
 • موسسه آموزشی هالیک (Halic University)
 • موسسه آموزش عالی اوزیگین (Özyeğin University)
 • دانشگاه آدانا چوکوروا (Cukurova University)
 • دانشگاه آبانت عزت بایسال (Abant İzzet Baysal University)
 • دانشگاه افیون کوجاتپه (Afyon Kocatepe University)
 • دانشگاه مدیترانه آنتالیا (Akdeniz University)
 • و…

اخذ مدارک تحصیلی در این دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه در بسیاری از کشورهای اروپایی از اعتبار برخوردار می باشد. 

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی
دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه – نبولا آکادمی

از ضروریات دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه برای دانشجویان

همانطور که در طول این مقاله نیز به عرضتان رساندیم، برای تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه نیاز است که مهارت های خود را به اثبات برسانید. برخی از دانشگاه ها معمولا برای اینکه از میزان سطح مهارت های داوطلبان آگاه شوند از آن ها می خواهند که به ارائه مدارکی همچون تافل بپردازند. اگر دانشجویان جهت تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی مدارک قابل قبولی ارائه نکنند و نتوانند میزان مهارت های خود را ثابت کنند، حتما باید برای ورود به دانشگاه آزمون ورودی بدهند.

البته نیازی به نگران شدن نمی باشد. ترکیه برای تحصیل دانشجویان شرایط قابل قبول و قابل درکی را فراهم نموده است. اگر شما نتوانید در آزمون نمره لازمه را نیز کسب کنید، در این صورت می توانید در کلاس های فشرده انگلیسی شرکت کنید و دوباره آزمون دهید. برای یادگیری کامل دوره های زبان انگلیسی ما دوره های آموزشی نبولا آکادمی را پیشنهاد می نماییم که برگرفته از اساتید برجسته و خبره بوده و همواره به تمامی بایدها و نبایدهای آزمون و سر فصل ها می پردازند. برای تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی با مشاورین زبده و حرفه ای در این حوزه می توانید از بسیاری موانع عبور کنید.

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی
مهارت انگلیسی از شرایط تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی – نبولا آکادمی

هزینه های مربوط به تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

در کل هزینه های تحصیل در کشور ترکیه بسیار مقرون به صرفه می باشد. به همین دلیل این روزها شاهد مهاجرت بسیاری از دانشجویان بین المللی به این کشور می باشیم. شهریه هر فردی مطابق با نوع دانشگاه انتخاب شده، رشته و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. برای برآورد هزینه ها در وهله اول باید در نظر داشته باشید که هدف شما دانشگاه خصوصی است و یا دولتی؟ زیرا شهریه دانشگاه های خصوصی معمولا بالاتر از دولتی هستند. 

هزینه های تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی با دلار مورد محاسبه قرار می گیرد و در کل شامل هزینه هایی همچون محل اقامت، شهریه، تهیه اقلام و… است. دریافت بورسیه تحصیلی راهکاری عالی و بالقوه برای کاهش هزینه ها است. با بورسیه تحصیلی دیگر هیچگونه دغدغه مالی نداشته و با خیالی آسوده می تواند تمام تمرکز و ذهنیت خود را در آزمون ها و حضور در دانشگاه ها بگذارید. نبولا آکادمی واقع در استانبول، در حوزه دعوت به بورسیه تحصیلی و دریافت آن می تواند کمک فراوانی به محصلان علاقه مند به تحصیل در ترکیه نماید. بورسیه خود را از ما بخواهید.

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی
هزینه های تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی – نبولا آکادمی

مزایای متفاوت تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

بیشتر جوانان علاقه مند به تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی معمولا این سوال را دارند که ترکیه به محصلان خود چه امکاناتی ارائه می دهد؟ ما با تحصیل در این کشور از چه مزایایی بهره مند خواهیم شد؟ یکی از برترین و بهترین کشورهای آسیایی که دارای دانشگاه های متنوع و عالی مرتبه ای در حوزه تحصیل به زبان انگلیسی می باشد، کشور ترکیه است که با مهاجرت و تحصیل در آن می توانید از این مزایا بهره مند گردید، یکی از بالقوه ترین این مزایا شامل سطح بالای کیفیت در مطالعه می باشد.

میزان کیفیت تحصیل و کادر آموزشی دانشگاه های ترکیه که به زبان های خارجه به آموزش محصلان می پردازند، می تواند فرصت های ایده آل و بزرگی را برای تحصیل فراهم آورد. به جرات می توانیم بگوییم که یکی از ارزان ترین کشورها جهت زندگی و تحصیل کشور ترکیه است. تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی فرصت های شغلی متداولی را به وجود می آورد، به طوری که می توانید در آینده، یک شغل قابل قبول و عالی برای خود داشته باشید. هزینه هایی از جمله قیمت غذا، مسکن، شهریه و بسیاری دیگر از هزینه ها در کشور ترکیه ارزان و مقرون به صرفه هستند.

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی
بهره مندی های بالقوه از تحصیل در ترکیه – نبولا آکادمی

اقدامات لازم و ضروری جهت تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

هر دانشجو بین المللی که قصد تحصیل در ترکیه را داشته باشد، حتماً می بایست به این موارد توجه ویژه ای داشته باشد. تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی مستلزم رعایت این اصول و قوانین است:

 1. در وهله اول فردی که قصد مهاجرت و تحصیل در ترکیه را دارد، باید به دنبال دانشگاهی معتبر و مناسب برای خود باشد. 
 2. تحقیق کردن در رابطه با قوانین، امکانات و شرایط هر دانشگاه از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. درواقع باید بررسی کنید که آیا شرایط ممکنه را دارید یا خیر؟
 3. بعد از انتخاب دانشگاه به ارائه درخواست خود بپردازد.
 4. دریافت بورسیه تحصیلی و ویزای دانشجویی از جمله اقدامات مهمی است که می تواند راه را برای شما هموار کند. تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی جهت کسب موفقیت و برخورداری از تحصیلی بی دغدغه نیازمند ویزا و بورسیه ای عالی می باشد.
 5. به این موضوع دقت کنید که قبل از تصمیم به تحصیل در ترکیه به زبان خارجی ابتدا باید از لحاظ مالی وضعیت خود را کاملا بسنجید. مسلما مهاجرت به هر کشوری نیازمند آمادگی های لازم در حوزه هزینه های تحصیل است.
تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی
موفقیت در تحصیل در ترکیه – نبولا آکادمی

دریافت ویزای تحصیلی و بورسیه جهت تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

هر فردی که قصد داشته باشد در آینده به دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه راه پیدا کند، حتما باید به اخذ ویزا تحصیلی و بورسیه بپردازد. دریافت ویزا برای تمامی دانشجویان بین المللی امری یکسان بوده و بورسیه نیز جهت کمک به محصلان تعبیه شده است. برای دریافت ویزا و بورسیه اگر در حوزه زبان انگلیسی نیاز به خدمات مشاوره با کارشناسان را دارید، می توانید از فعالیت ها و خدمات کارشناسان نبولا آکادمی در زمینه تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی بهره مند شوید. 

در ادامه لازم است لحاظ کنیم که برای دریافت ویزا نیاز به ارائه برخی از اسناد و مدارک که در رابطه با دانشگاه های زبان خارجه می باشد، نیاز دارید. این مدارک شامل ارائه نمودن فرم درخواست، چند قطعه عکس جدید و بدون رتوش، ارائه پاسپورت، به همراه داشتن فیش پرداخت هزینه اخذ ویزا، برخورداری از برگه تاییدیه دانشگاه مورد نظر می باشند. با ارائه این مدارک درج شده و در صورت تاییدیه گرفتن تنها در طول دوماه به راحتی می توانید به دریافت ویزای تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی بپردازید و راهی نو و زندگی جدید برای خود رقم بزنید.

سوالات متداول مربوط به تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

 1. آیا پس از تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی فرصت های شغلی نیز وجود دارد؟

بله درواقع در کشور ترکیه چندین شرکت چند ملیتی وجود دارد که معمولا به ثبت نام افرادی با مهارت های زبان ترکی و انگلیسی می پردازند. 

 1. با شرکت در چه آزمون هایی می توان وارد دانشگاه های انگلیسی زبان استانبول شد؟

هر دانشگاهی برای خود دارای قوانین است. اما از جمله مهم ترین این آزمون ها می توان به آزمون یوس و آزمون ست و آزمون تومر اشاره کرد که این آزمون ها در دوره های ما نیز آموزش داده می شوند.

 1. آیا حتما برای تحصیل به زبان انگلیسی باید از مدارک خاصی برخوردار بود؟

داشتن مدارکی همچون تافل و مدارک زبان بین‌المللی که از اعتبار برخوردار هستند می توانند راه را برای شما در تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی آسان نمایند. اما با اقدامات دیگر نیز می توان به این دانشگاه ها راه یافت.

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی
ویزای تحصیلی و بورسیه جهت تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی – نبولا آکادمی

جمع بندی نهایی

زبان انگلیسی، یکی از زبان های قابل استفاده در تمامی کشورهای جهان می باشد و همواره از ارزش بالایی برخوردار است. تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه نیازمند یکسری قواعد و قوانینی است که ما در این مطلب ارائه نمودیم. 

جهت تکمیل اطلاعات خود می توانید با مشاورین نبولا آکادمی نیز به مشورت بپردازید. اگر می خواهید دنیای جدیدی از آموزشات و زندگی در کشوری دیگر را تجربه کنید، پیشنهاد ما به شما عزیزان کشور ترکیه که در همسایگی ایران نیز است، می باشد. تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی همواره آینده ای روشن و قابل برنامه ریزی شده دارد.

تحصیل در ترکیه

ترکیه مقصد بسیاری از مهاجرین تحصیلی از ایران و دیگر کشورهای جهان بوده و رتبه بالایی در جذب دانشجویان بین الملل دارد. با کامل ترین راهنمای آشنایی و تحصیل در ترکیه با نبولا آکادمی همراه باشید.

فرم سینگل بلاگ

هنوز نظری داده نشده است.


دیدگاه خود را وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *