Skip to content

راهنمای کامل بورسیه تحصیلی ترکیه

شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه

محتوا

بورسیه تحصیلی ترکیه، بورسیه تحصیلی در کشور ترکیه به روش های مختلفی قابل دسترسی است! حتما اسم ترکیه بورسلاری را شنیده اید، دولت کشور ترکیه بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان با استعداد و دارای شرایط خاص از سراسر دنیا ارائه می دهد؛ ترکیه بورسلاری یک بورس صد در صد در بسیاری از رشته های دانشگاهی است. ترکیه بورسلاری در تمامی مقاطع دانشگاهی بورس ارائه می دهد.

چه کسانی شانس بیشتری برای قبولی در ترکیه بورسلاری دارند؟

معیارهایی مثل داشتن سن پایین، معدل، سرتیفیکیت، زبان خارجی، جایزه و مقاله, شانس قبولی را بالا می برد! اما باید بدانید که هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست، چون شما از دیگر شرکت کننده ها بی خبر هستید، اما اگر خود را یک دانش آموز برجسته و با استعداد می دانید، شانس خود را امتحان کنید! اگر شما در مرحله ی اول قبول شوید به مصاحبه دعوت می شوید، با قبولی در مصاحبه، بلیط رایگان سفر به ترکیه، امکان تحصیل رایگان در ترکیه، اسکان رایگان و مقداری کمک مالی دریافت خواهید کرد!

بورسیه های قطعی تحصیلی کشور ترکیه!

شما می توانید بین 20 تا 100 بوری از دانشگاه های خصوصی ترکیه را از طریق نبولا آکادمی دریافت کنید! بورسیه ی تحصیلی دریافتی تا پایان دوره تحصیلی اعمال می شود، یعنی اگر شما یک بورسیه 25 درصد در رشته ی پزشکی (تحصیل پزشکی در ترکیه) اخذ کنید، تا پایان 6 سال تحصیل، شهریه سالیانه، ثابت و با 25 درصد بورس خواهد بود!

ما در وبسایت مشاوره نبولا آکادمی ترکیه قصد داریم در این پست اطلاعات مهمی را در رابطه با آنچه که باید درباره بورسیه تحصیلی ترکیه در سال ۲۰۲۲ بدانید، در اختیار شما دانش ­آموزان و دانشجویان محترم قرار دهیم. دولت ترکیه سالانه طیف وسیعی از بورسیه های تحصیلی را به دانشجویان خارجی از سراسر جهان ارائه می دهد. بورسیه های تحصیلی ترکیه یکی از معروبف ترین برنامه های بورسیه در جهان به حساب می آیند زیرا شامل تمامی رشته ها و تمامی مقاطع تحصیلی از مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می باشد و هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان را پوشش می دهد. 

با توجه به اهمیت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان ایرانی و بر خلاف مقالاتی که تا حدی به این موضوع می پردازند، در مقاله زیر تمامی اطلاعات تحصیل در ترکیه و نحوه درخواست بورسیه تحصیلی ترکیه را برای دانشجویان گردآوری کرده ایم. با ما شانس خود را برای دریافت بورسیه افزایش دهید. اجازه دهید قبل از پرداختن به موضوع اصلی کمی درباره ترکیه و شرایط ویژه آن صحبت کنیم، با ما همراه باشید.

 چرا بورسیه تحصیلی ترکیه

ترکیه یک کشور متنوع و چندفرهنگی است. این بیشتر به دلیل هجوم افراد خارجی از سرتاسر جهان  به این نقطه می‌باشد. بیشتر مهاجرین به ترکیه را دانشحویان و یا افرادی پوشش می‌دهند که قصد دارند تجربه یک زندگی لذت­بخش را به دست آورند.

به دانشجویان متقاضی بورس تحصیلی ترکیه خوابگاه داده می‌شود

جالب است بدانید که مانند سایر بخش‌های زیرساختی پیشرفته کشور ترکیه، امکانات اقامتی ویژه ای به دانشجویان متقاضی بورس تحصیلی ترکیه ارائه می‌شود. البته در نظر داشته باشید که این خدمات پس از تایید نهایی آنها و ورود به کشور ترکیه جهت تحصیل ارائه خواهد شد. ناگفته نماند که قیمت‌های پرداختی از سمت دانشجویان بین المللی بر اساس نیازهای فردی دانشجو، موقعیت مکانی این امکانات و نوع محل اقامت است، زیرا دانشگاه‌ها طیف گسترده ای از آپارتمان‌ها و اتاق‌های سفارشی را ارائه می‌دهند.

خوابگاه های پردیس بنا به ضرورت به دانشجویان بین الملل اختصاص داده می شود. به طور کلی قیمت‌ها را می‌توان بین 1.500 تا 3.600 دلار در هر سال تحصیلی در محوطه دانشگاه و 2.400 تا 6.000 دلار خارج از دانشگاه در هر سال تحصیلی تخمین زد.

امکانات رفاهی در نظر گرفته شده برای پذیرفته ­شدگان بورسیه تحصیلی ترکیه

اگرچه محل اقامت ممکن است متفاوت باشد، برخی از اساسی‌ترین ویژگی‌های رایج برای کسانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه شده اند، شامل دسترسی به Wi-Fi، تهویه مطبوع در اتاق‌ها، تلویزیون صفحه تخت و خدمات امنیتی 24 ساعته است. آب و هوا در ترکیه به طور قابل توجهی لذت­بخش است و اکثر مناطق ساحلی از آب و هوای مدیترانه ای زیبا بهره می‌برند تا مناظر شگفت انگیز ساحل را تکمیل کنند.

دانشجویان می‌توانند در تابستان از آن بهره ببرند. آب و هوا به صورت فصلی تغییر می‌کند و مناطق مربوطه در زمستان خشک در تابستان مرطوب هستند، در حالی که سایر مناطق دارای زمستان‌های تلخ برفی و تابستان‌های خشک آفتابی هستند. در نتیجه دانش­ آموزان و دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در ترکیه یک آب و هوای عالی را تجربه خواهند نمود.

زندگی دانشجویان ایرانی بورسیه در ترکیه

ترکیه در سال‌های اخیر شاهد افزایش دانشجویان بین المللی به ویژه دانشجویان ایرانی در موسسات عالی خود بوده است. ترکیه به عنوان یک محیط اقتصادی، اجتماعی، ورزشی و سرگرمی نه تنها امن است، بلکه مقرون به صرفه نیز هست. از این رو دانشجویان متقاضی اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه در راستای دستیابی به زندگی راحت و شکوفایی در تحصیل خود، نگران پرداخت هزینه‌های سنگین نخواهند بود.

زندگی دانشجویی برای پذیرفته ­شدگان بورسیه تحصیلی

زندگی دانشجویی در ترکیه جالب است زیرا نه تنها شامل تحصیل می‌شود، بلکه شامل سرگرمی، دوست یابی، برنامه‌های جالب و مفید برای دانشجویان است. همچنین در دانشگاه­های این کشور همیشه کنفرانس‌ها و سمینارهایی برای همه دانشجویان برگزار می‌شود. به غیر از زندگی دانشگاهی، شما این شانس را خواهید داشت که در این کشور زیبا بگردید زیرا بیشتر فعالیت‌های ارائه شده در فضای باز انجام می‌شود و این کشور را به مقصدی رویایی برای عاشقان طبیعت تبدیل

می‌کند. در واقع ترکیه مکان‌ها و مقاصد گردشگری متعددی دارد که دانشجویان می‌توانند با کمال میل از آنها دیدن کنند و اوقات خوشی را سپری نمایند.

اتحادیه‌های دانشجویی در دانشگاه‌های ترکیه

دانشگاه‌های ترکیه دارای اتحادیه‌ها و شوراهای دانشجویی هستند که یک نهاد خودگردان است. هدف آن حفظ حقوق دانشجویان (به ویژه دانشجویان بورسیه تحصیلی)، بحث در مورد مسائل و ارائه موضوعات به مافوق خود است. در حقیقت هدف شوراهای دانشجویی مشارکت دادن دانشجویان در کارهای علمی و پژوهشی جهت هدایت آنها به سمت علم و ارتقای پتانسیل علمی آینده دانشگاه هاست. مسائل دانشجویی که زندگی روزمره آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد توسط این شوراها مورد توجه قرار می‌گیرد و راه را برای توسعه در تعدادی از حوزه‌ها در طول دوره تحصیلی آنها هموار

می‌کند. همه این شرایط باعث می‌شود روز به رو بر حجم متقاضیان بورسیه تحصیلی ترکیه از سمت دانشجویان ایرانی افزایش پیدا کند.

شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه

امکان اشتغال برای متقاضیان بورسیه تحصیلی ترکیه

دانش‌آموزان و یا دانشجویانی خواستار اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه به احتمال زیاد از آینده مالی خود برای زندگی در این کشور نگران هستند. ما در مجموعه وب سایت مشاوره نبولا آکادمی، خبر خوبی برای شما داریم. دانشجویان و دانش ­آموزان می‌توانند به راحتی مشاغل پاره وقت را در طول سال از طریق هتل‌ها، کازینوها، بارها یا بازارها به دست آورند. از این رو می‌توانند منابع مالی خود را تضمین نموده و به نیازهای روزانه خود کمک کنند.

اهمیت اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه

در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا زندگی دانشجویی در ترکیه عالی است!

 • از مزایای تحصیل در ترکیه هزینه زندگی کم می باشد که در مقایسه با قیمت‌های منطقه ای مانند غذا، اقامت، حمل و نقل، بیرون رفتن ارزان و معقول است.تجربه محیط چندفرهنگی برای دانشجویان مشغول به تحصیل در ترکیه
 • ترکیه یک کشور امن و آرام برای اخذ بورسیه تحصیلی است.
 • صحنه‌های طبیعی شگفت انگیز یا سواحل و کوه‌های تفریحی موجب افزایش انگیزه دانش آموزان و دانشجویان برای اخذ بورسیه تحصیلی در ترکیه می‌شود.

مزایای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه برای دانش آموزان

دانشجویان همچنین از تنوع فعالیت‌های فوق برنامه لذت می‌برند تا ذهن خود را از فضای درس و دانشگاه دور نگه دارند و با دوستان جدیدی آشنا شوند. این شامل امکانات ورزشی و باشگاه‌هایی است که هم در محوطه دانشگاه و هم در مراکز اجتماعی یافت می‌شوند. از جمله فعالیت‌های متداول می‌توان به ورزشگاه، بسکتبال، تنیس، شنا، فوتبال و باشگاه فرهنگی و هنری، باشگاه رقص اشاره کرد.

شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه
دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه

مراحل اخذ بورسیه تحصیلی در ترکیه

در چند دهه اخیر، ترکیه به عنوان مقصدی مناسب برای دانشجویان بین المللی مطرح شده است. این را می‌توان به تعداد زیادی از عوامل نسبت داد، اما کلیدی­ ترین در میان آنها، محیط آرام و دلپذیر، آموزش در سطح بین الملل و مقرون به صرفه بودن هزینه هاست.

مرحله انتخاب و گزینش دانشگاه‌های بورسیه تحصیلی ترکیه

اولین قدم در راستای دستیابی به بورسیه تحصیلی در ترکیه این است که شما یک دانشگاه را به عنوان هدف خود انتخاب نمایید. با توجه به اینکه گرینش در بین انواع متعدد دانشگاه ­های ترکیه می‌تواند کمی سخت باشد، کارشناسان ما در مجموعه نبولا آکادمی آماده ارائه راهنمایی‌های لازم به شما متقاضیان  اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه هستیم.

درخواست برای دانشگاه‌های بورسیه تحصیلی ترکیه

پس از گذر از گزینه‌های مختلف دانشگاه، قدم بعدی این است که برنامه تحصیلی خود را پیدا کرده و انتخاب کنید. این فرآیند بسیار آسان، کاملاً رایگان است و تکمیل آن بیش از 5 دقیقه طول نخواهد کشید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به برنامه انتخابی خود بروید، روی “اعمال اکنون” کلیک کنید، داده‌های خود را وارد کنید و در نهایت اسناد خود را آپلود کنید. بلافاصله تأییدیه دریافت درخواست شما و پیوندی به “صفحه برنامه‌های من” دریافت خواهید کرد، جایی که می‌توانید وضعیت درخواست خود را پیگیری کنید. چنانچه در انجام این فرآیند دچار مشکل هستید، اصلاً نگران نباشید.  تیم پشتیبانی ما در نبولا آکادمی به شما کمک خواهد کرد.

بلافاصله به محض دریافت درخواست شما توسط دانشگاه، از طریق “برنامه‌های من” در پلت فرم خود می‌توانید در جریان آخرین وضعیت درخواست اخذ بورسیه تحصیلی در ترکیه قرار بگیرید.

دریافت نامه پذیرش مشروط لازمه اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه است

هنگامی که یک دانشجو با موفقیت توسط دانشگاه پذیرفته شد، یک فرآیند پذیرش دو مرحله ای آغاز می‌شود. برای تایید پذیرش، دانشگاه یک نامه پذیرش مشروط/موقت برای شما صادر می‌کند که از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد. نامه پذیرش شامل نام دانشجو، تاریخ تولد، ترم پذیرش و دوره تحصیلی خواهد بود.

نامه پذیرش مشروط همچنین مبلغ مورد نیازی را که دانشجو باید برای دریافت پذیرش بدون قید و شرط بپردازد را بیان می‌کند. همچنین جزئیات بانکی که پول باید به آن سپرده شود را نیز در بر می­گیرد. این هزینه به عنوان سپرده شناخته می‌شود و به شهریه آن ترم مربوطه کمک می‌کند. در بیشتر موارد، پیش پرداخت مورد انتظار 1000 یورو است.

نکته: لطفاً توجه داشته باشید که اگرچه نبولا آکادمی به دانشجویان در تسهیل این امر کمک می‌کند، پرداخت مستقیماً دانشجویان انجام می شود.

مرحله اخذ ویزا برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه

پس از دریافت نامه پذیرش بدون قید و شرط، از آن به همراه سایر مدارک رسمی خود برای رزرو مصاحبه ویزا با سفارت مربوطه خود استفاده خواهید کرد. نبولا آکادمی شما را در مراحل اخذ ویزا و دریافت وقت ویزا راهنمایی می‌کند. اطلاعات بیشتر  اخذ ویزا را می‌توانید از طریق کارشناسان مجرب ما دریافت نمایید.

محل اسکان برای متقاضیان پذیرفته شده بورسیه تحصیلی ترکیه

هنگامی که ویزا و تاریخ سفر مشخص شد، مورد بعدی که باید مورد توجه قرار گیرد، محل اقامت است. دانشگاه ها معمولاً پس از ورود، مهمان خانه موقت (1-3 روز) را در اختیار دانشجویان بورسیه قرار می‌دهند.

شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه

پروازهای دانشجویان بورسیه به ترکیه

با داشتن مرز مشترک با اکثر کشورهای همسایه، پرواز به ترکیه بسیار راحت خواهد بود. با این همه دانشجویان بورسیه تحصیلی ترکیه باید پرواز خود را به موقع (حداقل 3 هفته) قبل از سفر رزرو کنند تا مشکلی در این زمینه پیش نیاید.

لطفاً توجه داشته باشید که در صورت نیاز به ویزا، باید پرواز برگشت را رزرو کنید. ما در  تیم تخصصی نبولا آکادمی خوشحالیم که در مورد هر گونه سوال در مورد این موضوع به شما کمک کنیم.

با سایر دانشجویان بورسیه تحصیلی ترکیه آشنا شوید.

سفر به ترکیه و شروع می‌تواند زمان بسیار هیجان‌انگیزی باشد، به همین دلیل است که ما می‌توانیم شما را به هم‌دانشجویان کشورتان که قصد تحصیل در همان ترم را دارند، متصل کنیم. به این ترتیب شما از قبل در هنگام ورود، دانشجویان ایرانی دیگر را در  ترکیه خواهید شناخت.

رسیدن دانشجویان بورسیه تحصیلی به ترکیه

پس از فرود، انتظار می‌رود که دانشجویان بررسی خود را با اداره مهاجرت در فرودگاه انجام دهند. این فرآیند معمولاً بیش از 20 دقیقه طول نمیکشد و انتظار می‌رود دانش آموزان تمام مدارک سفر و پذیرش خود را برای تکمیل همراه داشته باشند. پس از آن، تیم‌های استقبال از دانشگاه مربوطه با دانشجویان روبرو می‌شوند که لباس‌های افتخاری دانشگاه به تن کرده و پوسترهایی را برای سهولت شناسایی افراد جدید در دست خواهند داشت.

تکالیف و مسئولیت‌های دانشجویان بورسیه تحصیلی ترکیه در هفته اول

هفته اول در ترکیه یا در هر مکان جدید به طور کلی می‌تواند کمی دلهره آور باشد. در این هفته مهم‌ترین مسائلی که باید حل شود عبارتند از:

ثبت نام دوره دانشجویی پذیرفته شدگان بورسیه تحصیلی

از دانشجویان انتظار می‌رود که اصل گواهی‌های تحصیلی، 6 فتوکپی پاسپورت و تکمیل فرم رضایت‌نامه ثبت‌نام تحصیلی را تحویل دهند.

ثبت نام خوابگاه و محل اسکان برای دانشجویان بورسیه تحصیلی ترکیه

از دانشجویان انتظار می‌رود که ثبت نام خوابگاه خود را در بخش مربوطه تکمیل کنند. این کار تنها پس از ثبت نام دانشجو توسط بخش پذیرش امکان پذیر است. در هنگام تکمیل این مورد انتظار می‌رود که یک قرارداد اقامتی نیز بین دانشگاه و دانشجو امضا شود.

نکات مهم اخذ ویزا برای دانشجویان بورسیه تحصیلی ترکیه

در کل فرآیند تهیه ویزا باید به موقع انجام شود، زیرا شامل جمع آوری اسناد ذکر شده در بالا مانند گزارش پلیس، گواهی پزشکی، گواهینامه مدارک و غیره است. پس از اخذ ویزا و ورود به ترکیه، در اولین ماه ورود، دانشجویان بین المللی مجوز اقامت دانشجویی را که باید سالیانه تمدید شود، از اداره مهاجرت ترکیه دریافت می‌کنند. 

مجوز اقامت دانشجویی ترکیه به دانشجویان بین‌المللی امکان می‌دهد در ترکیه تحصیل کرده و در صورت تمایل به صورت پاره وقت به کار دانشجویی در ترکیه مشغول باشند. همچنین به عنوان مهاجران قانونی از آنها حمایت شده و واجد شرایط دریافت خدمات اجتماعی مانند بیمه درمانی برای اتباع ترکیه می باشند.

لیست مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای دانشجویی ترکیه

 • پاسپورتی که بیش از 90 روز اعتبار داشته باشد
 • جدیدترین عکس اندازه پاسپورت
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • مدرک بیمه سلامت
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • فرم گزارش پزشکی پزشکان شناخته شده سلامت
 • جزئیات حساب بانکی افراد و صورت حساب ترجیحاً به ارز خارجی یورو، دلار و پوند انگلیس
 • بلیط رفت و برگشت به ترکیه (لطفاً توجه داشته باشید که نیازی به خرید بلیط هواپیما ندارید، بلیط سفر یا رزرو کافی است)

شرایط تمدید ویزا برای دانشجویان بورس­ های تحصیلی در ترکیه

اگر چه دانشگاه ­های ترکیه معمولاً هر سال به دانشجویان جدیدالورود کمک می‌کند تا ویزای خود را پس از ورود به ترکیه تمدید کنند، با این حال، برخی از مدارک باید توسط هر دانشجوی بین‌المللی مربوطه تهیه شده و به اداره روابط خارجی ترکیه در مقر پلیس محلی نزدیک به دانشگاه ارائه شود. در صورت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با اعضای تیم پشتیبانی نبولا آکادمی تماس بگیرید. ما آماده هستیم تا در تمامی مراحل پذیرش بورسیه تحصیلی ترکیه در کنار شما باشیم.

شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه

معرفی دانشگاه‌های بورسیه تحصیلی ترکیه برای دانشجویان بین المللی

جذب دانشجویان بین الملل بسیار مورد توجه سیستم آموزشی ترکیه است. برخی از دانشگاه‌های شناخته شده و دارای رتبه بالا در ترکیه که دانشجویان بورسیه را می‌پذیرند شامل موارد زیر هستند.

دانشگاه سهیر استانبول پذیرای دانشجویان بورسیه تحصیلی ترکیه

دانشگاه سهیر استانبول یکی از معتبرترین و پیشروترین دانشگاه‌های بنیاد غیرانتفاعی در استانبول ترکیه است. این موسسه در سال 2008 تاسیس شد و بیش از 5000 نفر دانشجو در تمامی مقاطع تحصیلی از کارشناسی تا دکتری را دارد.

دانشگاه کدیر هاس متاضیان بورسیه تحصیلی ترکیه را می­ پذیرد

دانشگاه کادیر هاس یا کادیر حاص در سال 1997 توسط کادیر هاس، معلم برجسته و سیاستمدار بزرگ ترک، تأسیس شد. این موسسه خصوصی دارای 7 دانشکده حقوق، اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی، ارتباطات، مدیریت، مهندسی، علوم طبیعی، هنر، طراحی و علوم کاربردی است.

دانشگاه گلیشیم استانبول یک مرکز معتبر برای بورسیه تحصیلی ترکیه

IGU به طور فزاینده ای خود را به عنوان مؤسسه آموزشی عالی در ترکیه تثبیت می‌کند، بسیاری از دانشجویان ترجیح می‌دهند مدرک خود را در IGU دنبال کنند. در IGU، محیط آموزشی و پژوهشی معادل استانداردهایی که در بسیاری از موسسات عالی برجسته جهان قابل دستیابی است، فراهم شده است.

شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه

دانشگاه داگوس پذیرای دانشجویان بورسیه تحصیلی ترکیه است

DU توسط موسسه آموزشی Dogus در سال 1995 تاسیس شد اما در سال 1997 پس از تصویب مجلس بزرگ ملی ترکیه به عنوان یک دانشگاه پایه افتتاح شد. با توجه به وضعیت خود به عنوان یک دانشگاه پایه، DU یک موسسه غیرانتفاعی است که از دانشجویانی که ممکن است نیاز به کمک مالی داشته باشند، حمایت مالی می‌کند.

این دانشگاه رشد کرده است تا خود را به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه در داخل و خارج از ترکیه معرفی کند. هدف این دانشگاه ارائه آموزش با کیفیت به دانشجویان خود از طریق کادر علمی کارآمد، پژوهش و نوآوری است. به طور خلاصه دانشگاه داگوس را می­توان به عنوان موسسه ای که در آموزش و پرورش جایگاه بالایی دارد، معرفی نمود.

مشاغل در ترکیه برای دانشجویان بورسیه تحصیلی 

این همیشه یکی از سوالاتی است که دانشجویان بین المللی هنگام در نظر گرفتن یک مقصد به عنوان محل تحصیل، با آن مواجه می‌شوند. ترکیه چندین فرصت کار پاره وقت را به اتباع خارجی ارائه می‌دهد که به دنبال تکمیل امور مالی خود هستند. فرصت های شغلی در ترکیه در بسیاری از زمینه ها به ویژه در حوزه گردشگری، کشاورزی و حتی خرده فروشی میسر است.  علیرغم اینکه دانش آموزان قبلاً اجازه کار به عنوان مقررات دولتی را نداشتند، اکنون اجازه دارند شغل جانبی در کنار تحصیل پیدا کنند. این ممکن است شامل چیدن میوه، کار در رستوران‌ها، مغازه‌های خرده فروشی، حضور در بار باشد.

چندزبانه بودن دانشجویان بین المللی بورسیه (انگلیسی، فرانسوی و آلمانی) نیز به نفع فرد به حساب می‌آید، به ویژه هنگامی که به دنبال کار در مراکز توریستی هستند. جایی که این امر به دانش آموز امکان می‌دهد با ارائه خدمات ترجمه به عنوان یک دارایی برای کارفرمای خود عمل کنند.

مشاغل دانشجویی برای بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری

دانشجویان بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ممکن است به عنوان پست‌های سخنرانی یا دستیار در دفاتر دانشجویان بین المللی مؤسسات، مشغول به کار شوند. با این حال، ذکر این نکته حائز اهمیت است که فرصت های اشتغال برای دانشجویان بین المللی ترکیه، به صورت رقابتی است.

به طور کلی در برخی موارد، یافتن شغل ممکن است به سادگی اختصاص یک روز برای قدم زدن در شهر و تحویل رزومه یا پرس و جوی حضوری باشد، زیرا بیشتر فرصت‌ها غیررسمی هستند و ممکن است به طور خود به خود در زمانی که فرد خارج از خانه است و در حال جستجو است، ایجاد شود

نتیجه گیری

ترکیه میزبان دانشگاه‌های درجه یک جهان است و همه ساله تعداد از دانشجویان بورسیه تحصیلی را جذب می‌کند. برای تحصیل در ترکیه برای تمامی اتباع خارجی باید ویزای تحصیلی ترکیه صادر شده باشد. ویزای دانشجویی از سفارت ملی مربوطه دریافت می‌شود. فرآیند درخواست ویزا زمانی آغاز می‌شود که دانشجو با موفقیت در دانشگاه مورد نظر خود در ترکیه پذیرفته شود.  نبولا آکادمی به شما این شانس را می‌دهد که رتبه‌بندی دانشگاه­های ترکیه را مقایسه کنید و در نهایت بهترین تصمیم را بگیرید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر همین الان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تحصیل در ترکیه

ترکیه مقصد بسیاری از مهاجرین تحصیلی از ایران و دیگر کشورهای جهان بوده و رتبه بالایی در جذب دانشجویان بین الملل دارد. با کامل ترین راهنمای آشنایی و تحصیل در ترکیه با نبولا آکادمی همراه باشید.

فرم سینگل بلاگ

هنوز نظری داده نشده است.


دیدگاه خود را وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *