Skip to content

شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در ترکیه + معرفی بهترین دانشگاه ها

شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در ترکیه 

با توجه به این که تحصیل دندانپزشکی در ترکیه از جمله مواردی میباشد، که دارای تقاضای بالایی بوده؛ داشتن سن مناسب از جمله اولویت دانشگاه های ترکیه برای جذب دانشجو در این رشته در نظر گرفته شده است. حداقل سن برای تحصیل در رشته دندانپزشکی پس از اخذ مدرک دیپلم معمولا 19 در نظر گرفت میشود. حداکثر سن هم برای متقاضیان تحصیل در ترکیه برای رشته دندانپزشکی 25 میباشد. 

البته شرایطی که در بالا اشاره شد، مربوط به دانشگاه های دولتی ترکیه بوده؛ و اکثر دانشگاه های خصوصی که در آن ها رشته پزشکی برای تحصیل وجود دارد، شامل هیچ گونه محدودیت سنی نمیباشند.

پس از اینکه متقاضیان شرایط سنی خود را مناسب دیدند، میتوانند در امتحانات ورودی ترکیه که آزمون هایی مثل ست (SAT) و یوس (YOS) را شامل میشود شرکت کرده؛ و در صورت کسب نمره قبولی برای تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های کشور ترکیه ثبت نام کنند. 

اگر شرایط سنی شما برای تحصیل رشته دندانپزشکی مناسب نیست، و یا اگر نیازمند کسب اطلاعات بیشتری برای تحصیل در ترکیه هستید؛ به شما پیشنهاد میکنیم که از خدمات مشاوره ای و آموزشی نبولا آکادمی استفاده کنید، تا با آگاهی کامل و اطلاعات دقیق بتوانید تصمیمات درست و هوشمندانه ای بگیرید. 

بهترین دانشگاههای دندانپزشکی در ترکیه 

کشور ترکیه با توجه به دانشگاه های متعددی که دارد، دارای دانشگاه های زیادی با کیفیت آموزشی بالا میباشد؛ که سالانه متقاضیان زیادی را از سراسر دنیا جذب میکند. در این قسمت اسامی بهترین دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه را خدمت شما معرفی کرده ایم. 

  • دانشگاه استانبول 
  • دانشگاه آنکارا 
  • دانشگاه مرمره 
  • دانشگاه جراح پاشا – Cerrahpasa
  • دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)
  • دانشگاه باهچه شهیر 
  • دانشگاه آیدین استانبول 
  • دانشگاه یدی تپه

سوالات متداول 

آیا برای کسانی که سن بالایی دارند امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی وجود دارد؟ 

شرایط سنی تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی ترکیه معمولا حداکثر 25 سال است، ولی اکثر دانشگاه های خصوصی در مورد شرایط سنی محدودیت خاصی ندارند. 

آیا دانشگاه دولتی در کشور ترکیه وجود دارد که شرایط سنی برای رشته دندانپزشکی نداشته باشد؟ 

پس از این که متقاضی توانست از آزمون های قبول شود، اگر دارای سابقه تحصیلی خوبی باشد و بتواند در آزمون نمرات بالایی کسب کند ممکن است اولویت بالاتری برای اخذ پذیرش نسبت به سایر متقاضیان باشد. 

بهترین راه برای اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی از چه طریقی است؟ 

لا توجه به این که سیستمآموزشی ترکیه طوری طراحی شده است که محدودیت های تحصیلی کمی را شامل میشود بر اساس شرایط متقاضی راه های بسیار متعدد و گوناگونی وجود دارد. به شما پیشنهاد میکنیم که با مشاوران ما در موسسه آموزشی نبولا آکادمی تماس بگیرید تا با توجه به شرایطی که دارید به بهترین شکل شما راهنمایی کنند.

تحصیل در ترکیه

ترکیه مقصد بسیاری از مهاجرین تحصیلی از ایران و دیگر کشورهای جهان بوده و رتبه بالایی در جذب دانشجویان بین الملل دارد. با کامل ترین راهنمای آشنایی و تحصیل در ترکیه با نبولا آکادمی همراه باشید.

فرم سینگل بلاگ

هنوز نظری داده نشده است.


دیدگاه خود را وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *