Skip to content

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم موضوعی است که مورد توجه بسیاری از دانشجویان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در خارج از کشور قرار گرفته است. بیشتر اوقات اکثر افراد مهاجر مدرک لیسانس و یا فوق‌لیسانس ندارند ولی تصمیم گرفته اند باقی تحصیلات خود را در ترکیه بگذرانند. شکی نیست که ترکیه برای افراد با مدرک دیپلم و فوق دیپلم نیز شرایطی را در نظر گرفته است. ترکیه کشوری است که دارای دانشگاه‌های برتری است و به دلیل همسایگی با ایران طرفداران بی‌شماری در ایران دارد. حال سؤال اینجاست، شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک فوق دیپلم و دیپلم چیست؟

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم
دانشگاه‌های ترکیه جهت تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

اگر شما نیز جزء افرادی هستید که علاقه و انگیزه مضاعفی به تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم دارید، باید بگوییم یکی از راهکارهای اصلی، بورسیه گرفتن برای کشور ترکیه است. از بالقوه‌ترین مزایای بورسیه تحصیلی، متقبل شدن هزینه های فرد دانشجو است که شما می تواند آن را از دانشگاه و یا مؤسسات آموزشی معتبر دریافت کنید. نبولا آکادمی مرکز تخصصی واقع در استانبول در این راه می تواند به شما کمک کند. معمولاً بورسیه تحصیلی به محصلان با مدارک بالا تعلق می گیرد، اما اشتباه نکنید، شما نیز می توانید از این خدمات بهره مند شوید.

قوانین ترکیه برای افراد محصل با مدرک دیپلم

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم امری است، بسیار فراگیر که از قوانین و شرایط خاصی برخوردار می باشد اما غیر ممکن نیست. برای اینکه بتوانید شرایط خوبی جهت تحصیلات خود در کشوری دیگر فراهم آورید، این سه شرط را فراموش نکنید.

 1. اخذ مدرک دیپلم

اگر شما در حال حاضر دارای مدرک دیپلم هستید، بنابراین تمام دوره های دبیرستان خود را گذرانده اید، یکی از مهم‌ترین شرایط ترکیه گذراندن دوره های دبیرستان برای افراد محصل با معدل های خوب می باشد. به ریزنمره‌های دوران تحصیلی خود نیز توجه داشته باشید. هر چه نمرات و معدل بالاتری دریافت کنید، شانس شما برای پذیرش نیز بیشتر خواهد بود.

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم
قوانین ترکیه برای افراد در حال تحصیل با مدرک دیپلم
 1. آزمون ورودی

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم نیازمند آزمون ورودی است که مطابق با قوانین ترکیه برای دانشجویان بین المللی وضع شده است. در حال حاضر آزمون های گوناگونی از جمله یوس و SAT وجود دارد که مطابق با شرایط دانشگاه مورد نظر باید از آن ها عبور کنید. آزمون یوس خود نیز دارای شرایطی است که می توانید در بخش راهنمای کامل آزمون یوس ترکیه YOS آن را مطالعه نمایید. آزمون های ورودی راه را برای رسیدن به هدفتان در جهت تحصیل در ترکیه با مدرک فوق دیپلم هموار می کنند.

 1. مسلط به زبان ترکی

جالب است بدانید که بخشی از آزمون های ورودی شامل سؤالات ترکی هستند. بنابراین دانشجویان جهت پاسخ دهی به این سؤالات نیاز به مهارت های ترکی دارند. علاوه بر ترکیه یادگیری زبان انگلیسی نیز در این حیطه اهمیت وافری دارد. بنابراین توصیه می کنیم قبل از آزمون دادن حتماً بر روی توانایی و مهارت های زبان خود کار کنید. تحصیل در ترکیه با مدرک فوق دیپلم نیز نیازمند یادگیری زبان ترکی می باشد. ما در دوره های نبولا آکادمی بر تمامی این موضوعات به صورت تخصصی خواهیم پرداخت.

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم
آموزش زبان ترکی جهت تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

مطابق با بررسی های انجام شده جهت تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم می بایست به ارائه مدارک مربوطه بپردازید: 

 • کارنامه های دوران دبیرستان 
 • چند قطعه عکس پاسپورتی
 • شناسنامه و کارت ملی و کپی آن ها
 • پاسپورت و کپی
 • پرداخت هزینه های مربوط به ویزای تحصیلی ترکیه
 • پرداخت هزینه درخواست تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم
 • گواهی های سلامت پزشکی و بیمه سلامت
 • گواهی قبولی در آزمون زبان ترکی
 • گواهی قبولی در آزمون ورودی دانشگاه همانند یوس
 • داشتن مدارک زبان ترکی و یا انگلیسی
 • رزومه تحصیلی
 • تکمیل نمودن فرم درخواست تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم
تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم
آزمون های ورودی برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

آیا برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم ویزا نیاز است؟

ویزای تحصیلی ترکیه مجوزی است که برای تحصیل در این کشور می تواند شما را به آرزویتان برساند. ویزای تحصیلی به افرادی اعطاء می شود که قصد دارند در ترکیه به طور موقف با دریافت اقامت به تحصیل در دوره های آموزشی و یا دانشگاه ها بپردازند. بنابراین در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که بله ویزای دانشجویی از قوانینی است که جهت تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم به آن نیاز خواهید داشت. هر چند گرفتن ویزا نیز برای خود قوانینی دارد. از جمله مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا شامل موارد زیر می گردند:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای دانشجویی ترکیه
 • پاسپورت معتبر شما
 • اثبات هزینه برخورداری از هزینه تحصیل در ترکیه
 • نامه بورس تحصیلی، در صورت وجود
 • عکس های سه در چهار
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی

زمانی که از طرف دانشگاه نامه پذیرش خود را دریافت نمودید، حال باید به دریافت ویزا اقدام کنید که با مدارک درج شده در قسمت بالا، به سفارت ترکیه در ایران مراجعه می کنید و پس از طی مراحلی می توانید ویزای تحصیلی خود را اخذ نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین نبولا آکادمی در ارتباط باشید.

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم
گرفتن ویزا جهت تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

چگونه به اخذ بورسیه تحصیلی کشور ترکیه با مدرک دیپلم بپردازیم؟

بورسیه تحصیلی راهی بسیار عالی برای تأمین هزینه تحصیل شماست. یکی دیگر از مراحل تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه است که نبولا آکادمی با نیروهای جوان و آگاه خود راه را برای علاقه‌مندان به تحصیل در ترکیه هموار کرده است. با بورسیه تحصیلی شما دیگر نگرانی بابت هزینه نداشته و دیگر می توانید تمام تمرکز خود را بر روی گرفتن مدرک دانشگاهی بگذارید. معمولاً روند درخواست برای بورسیه تحصیلی طولانی است به همین دلیل توصیه می کنیم حتماً از مشاوران و کارشناسان در این حوزه کمک بگیرید.

نبولا آکادمی این فرصت را برای شما دوستان فراهم نموده تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن با ارائه مدارک لازم به اخذ بورسیه جهت تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم بپردازید و دغدغه پولی نداشته باشید. بنابراین اگر انگیزه تحصیل در ترکیه با مدرک فوق دیپلم و یا دیپلم را دارید، این فرصت شگفت انگیز را از دست ندهید و آینده‌ای نو و موفق برای خود بسازید. گواهی تحصیلات قبلی شما، مدرک زبان، رزومه، از جمله مدارکی هستند که به آن ها نیاز خواهید داشت. قبل از اقدام به گرفتن بورسیه مدارک مربوطه را آماده کنید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایید.

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم
اخذ بورسیه تحصیلی کشور ترکیه با مدرک دیپلم

هزینه های مربوط به تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

مطمئناً برای رفتن به کشور ترکیه و ادامه تحصیل در دانشگاه های آن کشور، شما باید از لحاظ مالی مبلغی پول در اختیار داشته باشید. هزینه های مربوط به تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم به دانشگاه مورد نظر و رشته انتخابی شما بستگی دارد. اگر موفق به کسب نمره بالا در آزمون‌های ورودی شده و به دانشگاه های دولتی وارد شوید، هزینه چندانی متقبل نخواهید شد. تنها برای دانشگاه های خصوصی نیاز به پرداخت شهریه دارید که با مشورت با کارشناسان نبولا آکادمی و اخذ بورسیه تحصیلی از آن ها در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.

مراحل پذیرش دانشجویان بین المللی برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

 1. کسب اطلاعات از دانشگاه مورد نظر

هر دانشگاهی در ترکیه برای خود قوانین و مقررات خاصی دارد. شما محصلان در وهله اول قبل از تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم باید دانشگاه و رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید. جهت برگزاری آزمون های ورودی دانشگاه اطلاعات لازم را به دست آورید و پس از آن متناسب با قوانین و مقررات دانشگاه به سراغ مراحل دیگر بروید. برای انتخاب رشته مناسب می توانید از کارشناسان نیز کمک بگیرید که انتخاب شغل آینده پربار شما را رقم خواهد زد.

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم
اخذ بورسیه تحصیلی کشور ترکیه با مدرک دیپلم
 1. درخواست بورسیه

برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم پس از اینکه دانشگاه و رشته مورد نظر خود را انتخاب نمودید، اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی نمایید که نبولا آکادمی در این راه شما را یاری می کند. فراموش نکنید که بورسیه مهم ترین راهکار برای موفقیت شما می باشد.

 1. تکمیل فرم درخواست و ارسال به دانشگاه

به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید و شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم را مورد مطالعه قرار دهید. توجه داشته باشید، شرایط هر دانشگاهی با دانشگاه دیگر متفاوت می باشد. پس از آشنایی با شرایط دانشگاه منتخب و تعیین مدارک لازم می بایست فرم درخواست خود را ارسال نمایید. 

 1. شرکت در آزمون ورودی دانشگاه

زمانی که به ارسال فرم درخواست پرداختید و مراحل ثبت نام در آزمون را نیز طی کردید نوبت به خود آزمون ورودی می رسد که بسته به شرایط و قوانین وضع شده جهت تحصیل در ترکیه با مدرک فوق دیپلم و یا دیپلم متفاوت است. بعد از قبولی در آزمون های ورودی، دریافت بورسیه تحصیلی از سوی نبولا آکادمی و دریافت ویزا دیگر می توانید به دانشگاه راه پیدا کنید.

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم
آزمون یوس در تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

شرط اصلی حضور در رشته های پزشکی و مهندسی با تحصیل در ترکیه

اگر شما جزء آن دسته از محصلانی می باشید که قصد دارید برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم ، به دانشگاه های پزشکی و مهندسی دست پیدا کنید، باید اعلام نماییم که حتماً باید در آزمون یوس ترکیه شرکت کنید. تحصیل در ترکیه با مدرک فوق دیپلم نیز نیاز به این آزمون دارد. در ترکیه این آزمون هرساله یک‌بار برگزار می گردد. اگر هدف شما رشته های بالاتری می باشد، نمره بالا در آزمون یوس اهمیت زیادی دارد. حداقل نمره برای این‌گونه از رشته از 100 نمره 90 می باشد. 

علاوه بر آن مهارت در زبان ترکی نیز از اهمیت وافری برخوردار می باشد. به این صورت که متقاضیان در آزمون یوس باید به بخش دوم امتحانی که مربوط به سؤالات ترکی می باشد، پاسخگو باشند. تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم در رشته های مهندسی و داروسازی کمی مشکل از دیگر رشته ها است. هر چند نبولا آکادمی به همراه کارشناسان خود با برگزاری دورهای آموزشی یوس شما را در این راه کمک شایانی می نماید. جهت آشنایی کامل با آزمون یوسYOS  می توانید به بخش آزمون های ورودی وب سایت مراجعه نمایید تا به تمامی بایدها و نبایدهای این آزمون‌های ورودی واقف گردید. 

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم
رشته های پزشکی و مهندسی با تحصیل در ترکیه

مدارک دانشگاهی معتبر کشور ترکیه

از جمله سؤالاتی که ذهن بیشتر کاربران را به خود مشغول کرده این است که آیا می توان مدرک دانشگاهی اخذ شده از ترکیه را در کشورهای دیگر نیز استفاده کرد؟ یکی از مزایای بالقوه تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم این است که شما به راحتی می توانید در همسایگی ایران تحصیلات خود را با شرایط فوق العاده بگذرانید و برای اقامت و کارکردن در هر کجای دنیا که قصد مهاجرت دارید از آن استفاده نمایید. این مدرک نیازی به معادل سازی نداشته و در تمام دنیا از جمله ایران قابل ارزش و اعتبار است. 

علاوه بر آن با تکیه بر کارشناسان و مشاوران نبولا آکادمی می توانید نصف بیشتر هزینه های دانشگاه مربوطه خود را بورسیه کنید. شما برای غذا، خوابگاه و اقامت، شهریه و … در ترکیه به پول نیاز خواهید داشت. تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم به همراه بورسیه شدن از سوی آکادمی نبولا یک فرصت عالی به شمار می رود.

معرفی برترین رشته ها جهت تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

برای دانشجویان بین المللی نظام آموزشی ترکیه رشته های متنوع و گوناگونی را اتخاذ کرده است که افراد می توانند، برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم یکی از این رشته ها را متناسب با مهارت های خود انتخاب نمایند. از جمله این رشته های خوب می توان به رشته های دانشگاهی مدیریت کسب و کار، روابط بین الملل، علوم و مهندسی کامپیوتر، انواع طراحی ها و گرایش های پزشکی اشاره نمود. توصیه می کنیم در هنگام انتخاب رشته حتماً به شرایط بازار کاری آن و پول سازی شغل مورد نظر توجه داشته باشید تا موفقیت های روز افزون خود را به ثمر بنشانید.

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم
برترین رشته ها جهت تحصیل در ترکیه

شرایط پذیرش دانشجویان خارجی با مدرک فوق دیپلم

تحصیل در ترکیه با مدرک فوق دیپلم نیز دارای شرایط خاصی می باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی دقیقاً به همین شرایط و مدارکی که در ابتدا گفته شد نیازمند خواهید بود، علاوه بر آن ارائه مدرک دیپلم نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. متقاضیان می توانند در رشته های کارشناسی دانشگاه های ترکیه ادامه تحصیل دهند و از مزایا و امکانات فوق‌العاده‌ای نیز برخوردار گردند. همان‌گونه که تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم نیاز به یادگیری زبان ترکی دارد، برای مقطع کارشناسی نیز می بایست از مهارت های زبان ترکی برخوردار باشید.

با دریافت بورسیه تحصیلی از این مزایا بهره مند شوید!

با توجه به توضیحات اخیر، دریافتیم که بورسیه تحصیلی به منظور کاهش هزینه های دانشجویان اخذ می گردد. دولت ترکیه بورسیه های گوناگونی را در اختیار دانشجویان بین المللی از سراسر جهان برای تحصیل رایگان قرار داده است. تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم به همراه اخذ بورسیه از سوی مرکز نبولا آکادمی شامل مزایایی همچون بیمه سلامت، اقامت رایگان در این کشور، تحصیل در دانشگاه بدون پرداخت شهریه و یا کاهش هزینه آن، تأمین مخارج سفر، آموزش های لازم در حوزه زبان ترکی و انگلیسی بدون هزینه و … خواهد بود.

با وب‌سایت نبولا آکادمی و همچنین تلاش و کمک کارشناسان نبولا آکادمی می توانید با دریافت بورسیه جهت تحصیل در ترکیه با مدرک فوق دیپلم و همچنین دیپلم به زندگی که در رویاهای خود دارید، دست پیدا کنید.

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم
دریافت بورسیه تحصیلی

سؤالات متداول

 1. آیا در دوران تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم و فوق دیپلم می توان کار کرد؟

بله، خوشبختانه قوانین ترکیه به‌گونه‌ای است که دانشجویان بین المللی حین درس خواندن نیز می توانند به کار کردن بپردازند. تسلط داشتن به زبان ترکی نیز اهمیت دارد.

 1. چگونه به دریافت بورسیه تحصیلی بپردازیم؟

برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم و فوق دیپلم کارشناسان ما همواره با شما خواهند بود و به اخذ بورسیه تحصیلی خواهند پرداخت. تنها کافی است با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

 1. آیا برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم باید مدرک زبان داشت؟

خیر هیچ لزومی ندارد که دانشجویان حتماً از مدرک زبان برخوردار باشند. اما برای آزمون های ورودی آگاه بودن از زبان های انگلیسی و ترکی می تواند بسیار مؤثر و کمک کننده باشد.

 1. کدام رشته ها جزء بهترین رشته های تحصیلی در ترکیه محسوب می گردند؟

رشته هایی همچون پزشکی، مدیریت و فنی در ترکیه بسیار عالی هستند. قبولی در هر کدام از این رشته ها می تواند آینده روشنی برای شما رقم بزند. هر چند رشته پزشکی نیاز به مسلط بودن به زبان ترکی و یا انگلیسی دارد.

جمع بندی نهایی

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم برای تمامی دانشجویان بین المللی من جمله ایرانیان امکان پذیر است. تنها کافی است با شرایطی که در این نوشتار اشاره نمودیم کاملاً آگاه باشید و با انتخاب مشاورین نبولا آکادمی آگاهانه به سوی موفقیت پیش بروید. توجه داشته باشید مدرکی که از سوی دانشگاه های ترکیه دریافت می کنید، در همه کشورها از اعتبار بالایی برخوردار می باشد. سیستم آموزش عالی ترکیه بسیار عالی بوده و قوانین و شرایط کاملاً حرفه‌ای را اتخاذ نموده اند. تحصیل در ترکیه با مدرک فوق دیپلم و دیپلم هیچ‌گونه محدودیتی سنی نداشته و شما علاقه مندان می توانید از همین حالا اقدام کنید. با نبولا آکادمی همراه باشید.

تحصیل در ترکیه

ترکیه مقصد بسیاری از مهاجرین تحصیلی از ایران و دیگر کشورهای جهان بوده و رتبه بالایی در جذب دانشجویان بین الملل دارد. با کامل ترین راهنمای آشنایی و تحصیل در ترکیه با نبولا آکادمی همراه باشید.

فرم سینگل بلاگ

هنوز نظری داده نشده است.


دیدگاه خود را وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *