Skip to content

آشنایی با تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی

تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی

تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی نسبتاً توسعه یافته است، در حالی که قیمت بسیار پایینی دارد، ترک ها رشته پزشکی را بسیار جدی می گیرند که به آن ها امکان می دهد پزشک یا دندانپزشک در سطح اروپا تربیت کنند. علاوه بر این، دیپلم ترکیه بدون محدودیت در سراسر اروپا پذیرفته می شود.

مرکز آموزشی نبولا آکادمی در فرایند اخذ پذیرش از دانشگاه های خصوصی ترکیه به شما کمک می کند، زیرا دارای دسترسی بسیار عالی از تمام مناطق شهر استانبول می باشد.

تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی
پزشکی از رشته های پر طرفدار در تمامی کشور هاست

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلیسی زبان پزشکی ترکیه

بهترین متقاضیان در دانشکده داروسازی، دندانپزشکی، پزشکی پذیرفته می شوند. حتی یک پرستار به مدت 4 سال در این جا آموزش می بیند تا بتواند قبل از ورود یک متخصص معتبر کمک های واجد شرایط ارائه دهد. بنابراین، الزامات عبارت اند از:

 • نمره متوسط ​​بالای گواهی، اغلب 90+
 • دانش زبان انگلیسی و یا ترکی در B2 +،  دانش لاتین و یک زبان خارجی اضافی امتیاز دارد.
 • نتایج  آزمون SAT یا آزمون YOS  خوب.

دانشگاه های معتبر علاوه بر موارد بالا برای تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی مصاحبه هایی را برای تعیین سطح و استعداد یادگیری انجام می دهند.  برخی از دانشگاه های انگلیسی زبان پزشکی ترکیه اغلب به مدارک اضافی نیاز دارند. در نظر داشته باشید که رقابت ورودی بسیار بزرگ است، بنابراین لطفاً تمام نامه ها یا مدارک خود را ارسال کنید.  در صورتی که دیپلم نمرات خوبی داشته باشد، ثبت نام در مقاطع کارشناسی ارشد، دکتری، دستیاری یا کارآموزی بسیار آسان تر خواهد بود.

تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی
ترکیه شرایط خوبی برای تحصیل در رشته پزشکی دارد

استخدام پس از اخذ دیپلم تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی

پزشکان،  متخصصانی هستند که دستمزد بالایی دارند و دائماً کمبود آن ها در کشور وجود دارد. حتی یک جراح، درمانگر یا دندانپزشک تازه کار می تواند حقوقی در حدود 1500 دلار – 2000 دلار در ماه، یک پرستار – از 1000 دلار داشته باشد. 

رتبه بندی دانشگاه های انگلیسی زبان پزشکی ترکیه

امروزه ترکیه در فهرست 50 کشور دارای بالاترین کیفیت آموزش عالی و تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی قرار دارد.  دولت این کشور تلاش می کند تا آموزش عالی را تا حد امکان به سطح اروپایی نزدیک کند. هم چنین یک نکته مهم در دسترس بودن آموزش عالی برای دانشجویان داخلی و خارجی است.

دانشگاه آرل یک مؤسسه آموزش عالی خصوصی برای تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی است. دانشگاه آرل در سال 2007 تأسیس شد. ساختمان اصلی مؤسسه آموزشی در استانبول واقع شده است. دانشگاه آرل مرتباً در رتبه بندی بهترین دانشگاه های ترکیه رتبه بالایی دارد.  زیرساخت مؤسسه آموزشی شامل کتابخانه اختصاصی خود می باشد. این دانشگاه به دانشجویان خود اسکان در یک اقامتگاه دانشجویی ارائه می دهد و دارای زیرساخت های ورزشی توسعه یافته است

تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی
دانشگاه های ترکیه امکانات زیادی دارند

دانشگاه Bahçesehir استانبول در حال حاضر یکی از سه دانشگاه برتر این کشور برای تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی است. بیش از 1000 دانشجو از کشورهای مختلف جهان در این جا تحصیل می کنند. این مؤسسه به لطف کادر آموزشی بسیار متخصص و عالی به موفقیت چشم گیری دست یافته است که روند آموزشی در آن به زبان انگلیسی انجام می شود و شرایط ثبت نام ساده برای دانشجویان خارجی فراهم شده است.

دانشگاه آتاتورک ترکیه با الگوبرداری از مؤسسه آموزش عالی آمریکا برای تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی ساخته شده است. در حال حاضر 3 دانشکده و 12 گروه آموزشی وجود دارد و زبان اصلی آن انگلیسی است. دانشجویان خارجی از 16 کشور مختلف جهان در این جا آموزش می بینند و پس از اتمام، یک دیپلم بین المللی صادر می شود. 

مؤسسات آموزش عالی خصوصی معتبر در ترکیه توسط دانشگاه فاتح استانبول نمایندگی می شوند. تدریس در این جا بیشتر به زبان انگلیسی انجام می شود، در حالی که به دانش آموزان این فرصت داده می شود تا یک زبان اضافی – ترکی، آلمانی، روسی، فرانسوی را یاد بگیرند. این دانشگاه معلمانی از 30 کشور مختلف جهان را استخدام می کند.

رتبه بندی بزرگترین مؤسسات آموزش عالی کشور شامل دانشگاه آکدنیز در آنتالیا است. دانشگاه مدیترانه به دلیل دستاوردهای برجسته مختلف در سطح ملی و بین المللی و تحصیل انگلیسی پزشکی در ترکیه متمایز است. این دانشگاه به طور فعال با بسیاری از دانشگاه های خارجی همکاری می کند و مرکز اصلی آموزشی ترکیه است. حدود 250 برنامه علمی و تحقیقاتی در جهت های مختلف در این جا اجرا می شود و همکاری با دانشگاه های اروپایی در حال انجام است.

image 22
دانشگاه های ترکیه مورد تایید اروپاست

دانشگاه مرمره در استانبول قدیمی ترین مؤسسه آموزش عالی،  تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان خارجی  است. از سال 2013 مدارک تحصیلی وی توسط انجمن دانشگاه های اروپا به رسمیت شناخته شده است. در ترکیه تحصیلات عالی پزشکی در سطح بالایی قرار دارد. با این وجود، اخیراً کمبود پزشک وجود داشته است. این مشکل به تدریج با ارائه آموزش به دانشجویان خارجی حل می شود.

  هم چنین تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی به عنوان پرستار محبوب است. مدت زمان تحصیل در ترکیه به عنوان پرستار در ترکیه ممکن است طولانی به نظر برسد و دوره آموزشی در دانشگاه 4 سال طول می کشد، اما پس از فارغ التحصیلی، یک پرستار شایستگی بالایی دارد و می تواند تا حد زیادی جایگزین پزشک شود.

شرایط پذیرش دانشگاه برای تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی

برای پذیرش در بسیاری از دانشگاه های دولتی و برخی از دانشگاه های خصوصی، متقاضی خارجی باید در آزمون ورودی ( YÖS (Yabancı Öğrenci Sınavı شرکت کند که از دو بخش تشکیل شده است: بخش اول با هدف تعیین سطح آموزش در علوم دقیق و بخش دوم برای تست مهارت در زبان ترکی. متقاضیان برنامه های زبان انگلیسی نیازی به شرکت در آزمون مهارت زبان ترکی ندارند و قسمت اول آزمون شامل توضیحات به زبان انگلیسی خواهد بود.

برای ثبت نام در لیست دانشجویان، متقاضی باید یک سری امتحانات را پشت سر بگذارد. هر یک از مؤسسات آموزشی برنامه امتحانات ورودی خود را دارند. در کل بیش از 200 دانشگاه در کشور وجود دارد که حدود 100 دانشگاه دولتی هستند.  

عالی ترین تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی

امروزه سیستم آموزش تحصیل انگلیسی پزشکی در ترکیه در بالاترین سطح سازماندهی شده است. دانشگاه های ترکیه سالانه جایگاه های بالایی در رتبه بندی های بین المللی به خود اختصاص می دهند. این کشور متقاضیان خارجی را با مدرک دیپلم و شهریه نسبتاً پایین جذب می کند.  با وجود توسعه فناوری های پزشکی، کمبود پزشک در ترکیه وجود دارد.  پرستاری یکی از پرتقاضاترین رشته های تخصصی است. دوره آموزش فقط 4 سال طول می کشد،  به یاد بیاورید که مدارک تحصیلی ترکیه توسط همه کشورهای جهان به رسمیت شناخته می شود، بنابراین فارغ التحصیل از یک دانشگاه پزشکی می تواند در هر کشوری در اروپا و غرب تحصیل خود را ادامه دهد

image 23
در اکثر شاخه های پزشکی، دانشگاه های ترکیه پذیرش دارند

مزایای تحصیل انگلیسی پزشکی در ترکیه

 • کیفیت بالای دیپلم
 • به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی در هر کشوری در جهان
 • سطح بالای تجهیزات آموزشی و فنی دانشگاه ها
 • قیمت نسبتاً پایین برای آموزش

تحصیل دندان پزشکی در ترکیه

حرفه دندان پزشکی نه تنها محبوب است، بلکه واقعاً معتبر است، زیرا متقاضی تحصیلات عالی در ابتدا دارای یک فرصت شغلی است.  دندان پزشک می تواند موقعیت پزشک ارشد را به دست آورد و صاحب شغل شود و یا کلینیک خودش را داشته باشد و یا در یک دانشکده دندان پزشکی خصوصی مشغول به کار شود. 

آموزش داروسازی در ترکیه

اعتقاد بر این است که این رشته برای زنان مناسب تر است، زیرا دارای ویژگی ها و مزایای زیر است:

 • متقاضی تحصیل باید آرام و مؤدب باشد که از ساعات طولانی کار در یک مکان نترسد
 • سطح مناسبی از دستمزد
 • چشم انداز شغلی در زمینه های علمی، صنعتی و اداری
 • برای به دست آوردن شغل نیازی به داشتن تجربه نیست، گواهینامه و کارآموزی برای کسب موقعیت خوب کافی است.
 • توسعه حافظه و بهبود مادام العمر مهارت های اطلاعاتی
image 24
فرصت شغلی پزشکی در ترکیه زیاد است

به نظر می رسد که تحصیلات داروساز را می توان مستقیماً در فرآیند کار عملی به دست آورد، اما در واقع نمی توان بدون تحصیل انگلیسی پزشکی در ترکیه شغلی پیدا کرد.  به عنوان یک قاعده، فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلیسی زبان پزشکی ترکیه ، صرف نظر از تخصص خود، به سرعت کار پیدا می کنند، زیرا نه تنها تلاش های هوش پزشکی اکتسابی، بلکه کمک مربیان نیز منجر به تحقق حرفه ای آن ها می شود.  

شرایط پذیرش و ارائه مدارک تحصیل انگلیسی پزشکی در ترکیه

شرط اصلی برای تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان خارجی، تسلط خوب به زبان ترکی یا انگلیسی است که لزوماً در سند مربوطه ثبت می شود. توجه داشته باشید که هنگام ارسال درخواست باید معیارهای زیر رعایت شود:

 • متقاضی تابعیت ترکیه را ندارد و دارای تابعیت دوگانه نیست.
 • یک یا دو زبان خارجی می داند.
 • گواهی یا دیپلم تحصیلی که قبلاً دریافت شده است.
 • نتایج آزمون بین المللی یا ملی در زبان خارجی انتخاب شده
 • گواهی سلامت و هم چنین سایر مدارک که لیست آن ها توسط دانشگاه خاصی تعیین می شود.

هزینه تحصیل انگلیسی پزشکی در ترکیه چقدر است؟

هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی به دو عامل بستگی دارد. اولین عامل نوع دانشگاه یعنی خصوصی یا دولتی بودن آن است و عامل دوم زبان انگلیسی یا ترکی است.

image 25
دانشگاه های ترکیه از بهترین دانشگاه ها هستند

نتیجه گیری

ترکیه کشوری فوق العاده با دانشگاه های انگلیسی برای تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی با امکانات مدرن بسیاری است. هیئت علمی در این دانشگاه ها رتبه خوبی دارند و اغلب سهم قابل توجهی در زمینه خود دارند. مرکز آموزشی نبولا آکادمی فهرستی از برخی مؤسسات آموزشی که دوره های آموزشی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و هم چنین سایر اطلاعات مفیدی که در صورت تحصیل و زندگی در ترکیه به آن ها نیاز خواهید داشت، را به شما آموزش می دهد.

تحصیل در ترکیه

ترکیه مقصد بسیاری از مهاجرین تحصیلی از ایران و دیگر کشورهای جهان بوده و رتبه بالایی در جذب دانشجویان بین الملل دارد. با کامل ترین راهنمای آشنایی و تحصیل در ترکیه با نبولا آکادمی همراه باشید.

فرم سینگل بلاگ

هنوز نظری داده نشده است.


دیدگاه خود را وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *