Skip to content

راهنمای جامع تحصیل کارشناسی در ترکیه

تحصیل کارشناسی در ترکیه نبولا آکادمی

کشور ترکیه به عنوان یکی از محبوب ترین گزینه ‌ها برای مهاجرت و تحصیل برای ما ایرانیان شناخته می شود. با توجه به نوع نظام و سیستم آموزشی کشور ترکیه که شباهت بسیار زیادی به سیستم آموزشی اروپا دارد، امروزه برای تحصیل در مقاطع مختلف در بین دانشجویان به عنوان گزینه ای ایده‌ آل شناخته می شود. همانگونه که می ‌دانید تحصیل کارشناسی در ترکیه به عنوان یکی از پر متقاضی ترین مقاطع تحصیلی شناخته می شود. بررسی هزینه تحصیل در ترکیه نشان می دهد که با وجود دریافت خدمات با کیفیت و شرایط مناسب تحصیلی شما می توانید با پرداخت هزینه ای نسبتا کم، از شرایط مختلفی بهره مند شوید.

تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه

نوع نظام آموزشی کشور ترکیه به شکلی است که علاوه بر حضور در دانشگاه های خصوصی، شما با شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های دولتی نیز این شرایط برایتان فراهم شده که مشغول به تحصیل در این دانشگاه ها شوید. امروزه بیش از ۸۰۰ موسسه آموزش عالی در کشور ترکیه پذیرای هزاران دانشجو بوده و می‌ توانند با ارائه خدمات تحصیلی با کیفیت، جهت به دست آوردن فرصت های مناسب و ایجاد مشاغل حرفه ای به شما کمک نمایند.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه

در ابتدا بد نیست اطلاعاتی در مورد شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور ترکیه بدست آورید. ترکیه برای دانشجویان شرایطی فراهم کرده که بتوانند با تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی علاوه بر زبان ترکی، دوره مورد نیاز را جهت اخذ مدرک لیسانس طی نمایند. توجه داشته باشید که با وجود ارائه کلاس ها در زبان انگلیسی، شما باید برای ثبت نام اولیه اطلاعات کافی در مورد زبان ترکی داشته باشید.

میزان هزینه ای که شما جهت تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه پرداخت می کنید متفاوت خواهد بود. بسته به شهری که شما در آنجا اقامت داشته و قصد تحصیل در کشور ترکیه را دارید و همچنین دانشگاه انتخاب شده، هزینه ای که شما به عنوان شهریه دانشگاه پرداخت می ‌کنید با تفاوت ‌هایی همراه خواهد بود.

دانشگاه های مختلف دارای یک آزمون ورودی مختص به خود بوده و شرط اصلی ورود به دانشگاه کسب نمره قبولی توسط شما به شمار می رود. بد نیست بدانید که اعتبار آزمون های گرفته شده توسط این دانشگاه ها ۲ سال بوده و شما برای ثبت نام در این آزمون ها هیچ محدودیتی پیشرو نخواهید داشت. برای کسب نمرات لازم شما باید دروس پایه در این کشور را مورد مطالعه قرار داده و پس از قبولی این امکان را به شما می دهند که بتوانید برای شرکت در کلاس ها و دانشگاه های خصوصی، نیمه خصوصی و دولتی اقدام نمایید.

هزینه تحصیل کارشناسی در ترکیه ۲۰۲۱

به مانند دانشگاه‌ های کشورمان، در ترکیه نیز شما باید برای تحصیل در کارشناسی متناسب با رشته ای که انتخاب می کنید هزینه های خود را پرداخت نمایید. تفاوت هزینه های پرداخت شده بسته به رشته های انتخاب شده تعیین می ‌شود. به عنوان مثال اگر شما رشته ای از شاخه علوم انسانی را جهت تحصیل کارشناسی در ترکیه انتخاب نمایید، می توانید هزینه و شهریه ای کمتر از رشته‌ های مهندسی پزشکی و رشته‌ های فنی پرداخت نمایید.

از دیگر عوامل تاثیر گذار در هزینه های تحصیل کارشناسی در ترکیه می ‌توان به زبان ارائه شده در کلاس ها اشاره نمود. با توجه به این که تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی برای شما در دسترس قرار دارد، چنانچه قصد شرکت در این کلاس ‌ها را داشته باشید باید هزینه ه‌ای بیشتری پرداخت نمایید.

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور ترکیه

بدون شک هنگامی که یک کشور را جهت ادامه تحصیل انتخاب می کنید باید با بررسی موارد کلی، شرایط تحصیلی را در نظر گرفته باشید. با این حال تحصیل در کارشناسی در کشور ترکیه می ‌تواند مزایایی برای شما داشته باشد که شما را ترغیب به حضور در این کشور نمایند. از جمله مزایای تحصیل کارشناسی در ترکیه می‌ توان به تحصیل با پرداخت شهریه معقول اشاره کرد. با توجه به میزان شهریه و هزینه هایی که شما جهت اخذ مدرک کارشناسی در کشور ترکیه پرداخت می کنید، در مقایسه با سایر کشورها می ‌توان بیان کرد که هزینه آموزشی در کشور ترکیه بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

bachelor education turkey nebulaakademi.com 4

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور ترکیه

یکی دیگر از مزایای حضور در کشور ترکیه جهت ادامه تحصیل، اخذ مدرک از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران به شمار می رود. سطح علمی دانشگاه های کشور ترکیه بالا بوده و خوشبختانه مدارک ارائه شده در دانشگاه‌ های این کشور مورد تایید نهادهای داخلی کشور ما خواهند بود.

بسیاری از افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند معمولاً به دنبال پاسخ این سوال هستند که اجازه کار حین تحصیل برای آن ها فراهم شده یا خیر؟ با این وجود باید بدانید که دولت ترکیه برای دانشجویان خارجی شرایطی فراهم کرده که بتوانند در حین تحصیل مشغول به انجام فعالیت و کار در زمینه های مختلف شوند. این شرایط به شما کمک می کند که جهت تامین هزینه های خود در این کشور به راحتی بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

تحصیل در ترکیه کارشناسی ارشد و دکترا

با وجود اینکه بسیاری از دانشجویان برای تحصیل کارشناسی در ترکیه به این کشور مهاجرت می ‌کنند باید بدانید که شرایط برای شما فراهم شده که جهت تحصیل در ترکیه کارشناسی ارشد و دکترا نیز بتوانید در این کشور اقدام نمایید. با توجه به اینکه شما رشته مورد نظر خود را در مقطع کارشناسی می ‌توانید در کشور ترکیه انتخاب کرده و مدارک لازم را جهت تاییدیه برای حضور در مقاطع بالاتر به دست آورید، دولت ترکیه به شما امکان تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه را نیز خواهد داد.

bachelor education turkey nebulaakademi.com 3

تحصیل در ترکیه پزشکی و دندانپزشکی

رشته های فراوانی شما می توانید جهت تحصیل در کشور ترکیه انتخاب کرده و تا مقاطع عالیه مشغول به تحصیل این کشور شوید. از جمله این رشته ها می توان به کسب و کار و مدیریت، روانشناسی، حسابداری، مهندسی مکانیک، بانکداری و مالی اشاره نمود. در کنار این موارد با توجه به اهمیتی که رشته های پزشکی و دندانپزشکی دارند در کشور ترکیه حساسیت بسیار بالایی برای این رشته ها به خرج داده می ‌شود. با این حال شما می توانید با شرکت در آزمون های تخصصی برای تحصیل در ترکیه پزشکی و دندانپزشکی نیز اقدامات لازم را انجام دهید.

در هر حال باید بدانید به واسطه تغییراتی که در نظام آموزش عالی ترکیه ایجاد شده است شما باید نمره بالایی در آزمون ورودی رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی کسب نمایید.

برا خواندن مقاله همه چیز در مورد تحصیل پزشکی در ترکیه کلیک بکنید

شرایط مورد نیاز جهت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی در ترکیه

اگر علاقه به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه دارید باید مدارک مورد نیاز را جمع آوری کرده و جهت شرکت در این مقطع تحصیلی ارائه دهید. از جمله شرایط و مدارک مورد نیاز می ‌توان به فرم پذیرش دانشجو اشاره نمود. شما باید در نخستین گام فرم مخصوص به پذیرش در دانشگاه مورد نظر را پر کرده و آن را تحویل دهید.

ارائه مدرک دیپلم جهت پذیرش مقطع کارشناسی از دیگر الزامات به شمار می ‌رود. شما باید مدرک خود را در دفتر اسناد رسمی در این کشور به زبان ترکی ترجمه کرده و آن را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید.

ارائه ریز نمرات مقطع دیپلم و مقطع پیش دانشگاهی و همچنین واریز هزینه ثبت نام و دریافت نامه تاییدیه مالی بانک از دیگر مواردی به شمار می روند که شما باید جهت تحصیل در کشور ترکیه آن ها را در نظر گرفته و ارائه دهید.

فراموش نکنید که شما باید در زبان ترکی نیز مهارت های لازم را داشته و در آزمون تومر شرکت کرده و با کسب نمره لازم اجازه ورود به دانشگاه جهت تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه را به دست آورید.

راهنمای تحصیل کارشناسی در ترکیه

علاوه بر مواردی که بیان کردیم شما باید نکات دیگری را جهت تحصیل کارشناسی در ترکیه (Apply For Study in Turkey) در نظر بگیرید. ما در مجموعه آکادمی نبولا شرایطی برای شما فراهم کرده ایم که می توانید در آزمون ‌های ورودی برای دانشگاه ‌ها به صورت آنلاین و حضوری در استانبول شرکت نمایید. فراموش نکنید خدماتی که ما در این مجموعه به شما ارائه می دهیم به شما این امکان را می‌ دهند که برای بورسیه در دانشگاه های خصوصی نیز می توانید از خدمات گسترده ما استفاده نمایید.

مجموعه ما به واسطه تخصص و تجربه ای که در این زمینه دارد به بهترین شکل می تواند شما را جهت تحصیل کارشناسی در ترکیه راهنمایی کند. توجه داشته باشید به واسطه نوع نظام آموزشی کشور ترکیه و تفاوت آن با کشور ایران، باید اطلاعات کافی در این زمینه به دست آورید.

BFz0gxDwd Yb9SbOtiz3lfeRc 2igFQvc2FEiie22DXzMQ937s 2MYGPGiW IjQzlRm019RINj8Rz eNc0wU4aKZmuliGCuQXOLP67NQw5zmgrQUTiyOGikGbiPmHgEIalPSVzRy

جمع بندی

بسیاری از دانشجویان در کشور ترجیح می ‌دهند برای ادامه تحصیل به یکی از کشورهای خارجی مراجعه نمایند. کشور ترکیه به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد برای تحصیل در مقطع کارشناسی و تحصیل در سایر مقاطع شناخته می شود. چنانچه قصد حضور در این کشور برای ادامه تحصیل را دارید ما در آکادمی نبولا به شما مشاوره های لازم را جهت انجام این فرآیند ارائه خواهیم داد.

تحصیل در ترکیه

ترکیه مقصد بسیاری از مهاجرین تحصیلی از ایران و دیگر کشورهای جهان بوده و رتبه بالایی در جذب دانشجویان بین الملل دارد. با کامل ترین راهنمای آشنایی و تحصیل در ترکیه با نبولا آکادمی همراه باشید.

فرم سینگل بلاگ

هنوز نظری داده نشده است.


دیدگاه خود را وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *