Skip to content

تحصیل در قبرس شمالی [2022]

تحصیل در قبرس شمالی

محتوا

  تحصیل در جنوب کشور ترکیه، جزیره قبرس یکی از بهترین انتخاب های ادامه تحصیل برای افرادی می باشد که مدرک زبان انگلیسی ندارند. چگونگی تحصیل در قبرس شمالی یا قبرس جنوبی به دلیل فرهنگ متفاوت آنها تفاوت هایی دارد.

در موسسه نبولا آکادمی شما خواهید توانست، یک لیست کاملا شخصی از برنامه ها در قبرس که با شرایط و آرزو های شما مطابقت دارد دریافت کنید.

چرا باید تحصیل در قبرس شمالی 2022 را انتخاب کنیم؟

از مزیت های تحصیل در قبرس شمالی میتوانیم به توانایی تغییر دانشگاه در هر رشته ای بعد از 2 سال تحصیل اشاره کنیم. حتی برای بسیاری از دانشگاه ها از کشور های دیگر می توانید درخواست exchange داده و به دانشگاه دیگری منتقل شوید.

تمام ارز های جهانی را می توانید در قبرس شمالی خرج کنید. البته لازم به ذکر است که ارز لیر ترکیه نیز در قبرس شمالی به صورت رسمی استفاده می شود و برای تحصیل در قبرس بهتر است از این ارز استفاده کنید.

تمام رشته های محبوب در دانشگاه های قبرس شمالی ارائه می شود. حتی برخی رشته های خاص نیز به صورت آکادمیک در قبرس شمالی تدریس می شوند. رشته هایی همچون انیمیشن سازی و… .

سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه، قبرس، کشوری غرق در فرهنگ و تاریخ است که بین اروپا و خاورمیانه قرار دارد. همین ویژگی ها، آن را به یک مقصد تحصیلی هیجان انگیز برای دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است.

این جزیره دارای تاریخ غنی و متنوعی است که قدمتی هزاران ساله دارد و برای منطقه و توسعه آن در آینده دارای نقشی بسیار مهم است. این کشور طیف گسترده ای از گزینه های تحصیلی را با هزینه های زندگی مقرون به صرفه و آب و هوای جذاب برای دانشجویان خارجی دارد.

شرایط تحصیل در قبرس 2022

در دوران کرونا کشور قبرس شمالی کمک های بسیاری به دانشجویانی کرد که قصد ورود به کشور قبرس برای ادامه تحصیل داشتند، کرد. کمک هزینه هایی برای گذران اوقات اولیه ورود به کشور به دانشجویان تعلق میگیرد و روند کاری آنها سریعتر انجام میشود. برای ورود دانشجویان ایرانی به کشور قبرس شمالی نیاز است که کارت واکسن آنها مشاهده شود اما اجباری به زدن واکسن نیست زیرا با آزمایش سریع کرونا و رسیدن به جواب منفی اجازه ورود به کشور را خواهید گرفت. شرایط برای تحصیل در قبرس برای سال 2022 کمی آسان تر شده است. به همین دلیل افراد زیادی در ساج 2022 می تواند برای ادامه تحصیل وارد این کشور شوند. برقرار بودن همیشگی پروازهای دانشجویان به قبرس شمالی حتی در این زمان های کرونایی یکی از مزیت های این کشور می باشد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در قبرس شمالی در سال 2022

به دنبال مدارک زیادی برای تحصیل در قبرس شمالی نخواهید بود. برای مقطع کارشناسی تنها مدرکی که از شما خواسته خواهد شد، ریز نمرات سال آخر دبیرستان به همراه مدرک دیپلم شما می باشد. زمانی که شما مدارک بیشتری در علوم حرفه ای همچون توانایی های فنی و… داشته باشید، روند رسیدگی به درخواست شما سریعتر انجام خواهد شد. مدارک هویتی و پاسپورت همانند دیگر کشور ها برای ثبت درخواست در دانشگاه های قبرس شمالی نیز از شما خواسته خواهد شد. تنها تفاوت برای ورود به دانشگاه های قبرس شمالی این است که در هنگام ثبت نام از شما درخواستی برای داشتن مدارک زبان انگلیسی نخواهد شد. پس از اخذ پذیرش از دانشگاه می توانید با اولین سفر به قبرس رفته و فرایند ثبت نام خود را ادامه دهید. بدون اینکه از شما برای ورود به کشور ویزایی خواسته شود می توانید وارد قبرس شمالی شوید.

موارد لازم برای ثبت نام در دانشگاه در ادامه برای شما لیست شده است.

·       داشتن پاسپورتی با بیش از 8 ماه اعتبار

·       چهار عدد عکس پرسنلی 4×6 با پس زمینه سفید

·       در اختیار بودن مدرک دیپلم، کارشناسی یا کارشناسی ارشد برای مقاطع مختلف

·       ریز نمرات مقطع قبل برای مقطع درخواستی جدید

·       شناسنامه، پاسپورت و کارت ملی به همراه تصویر آن ها

·       ترجمه بودن کلیه مدارک به زبان انگلیسی

با توجه به توضیحاتی که در مورد جمع آوری مدارک داده شد قطعا زمان کوتاه تری تا ثبت نام موفق در دانشگاه سپری خواهید کرد. در ادامه بسیار جامع در مورد تحصیل در قبرس شمالی توضیحاتی داده ایم که با خواندن ادامه مقاله به بیشتر سوالات خودتان پاسخ مناسبی خواهید یافت. تحصیل در قبرس شمالی مخصوصا برای دانشجویان ایرانی کاری بسیار آسان تر می باشد و روند اداری آن کوتاه تر است.

تحصیل در قبرس

بهترین برنامه های تحصیل در قبرس کدام برنامه ها هستند؟

قبرس طیف وسیعی از برنامه ها را برای دانشجویان بین المللی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دیپلم و دکترا ارائه می دهد. دوره های لیسانس در قبرس معمولاً چهار سال طول می کشد و سال تحصیلی از دو ترم تشکیل شده است. برنامه های تدریس به طور کلی شامل مجموعه ای از سخنرانی ها، سمینارها، کار گروهی و پروژه ای هستند.

در قبرس طیف گسترده ای از موسسات تحصیلی در دسترس دانشجویان بین المللی در قبرس وجود دارد، از جمله مدارس تخصصی بازرگانی، دانشگاه های پزشکی و دانشگاه های مهندسی. چه به دنبال تحصیل در مقطع لیسانس، چه در مقطع فوق لیسانس، چه در مقطع MBA  یا حتی دکترا باشید، شرکت نبولا آکادمی  می تواند به شما در یافتن مکان مناسب برای تحصیل در خارج از کشور کمک کند.

برای شروع به شرکت نبولا آکادمی فقط کمی از خودتان و برنامه های تحصیلی خودتان را بگویید. شما می توانید در شرکت ما مقطع تحصیلی (از کارشناسی تا دکترا) و نوع رشته تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کنید. ما بر اساس آرزوها و واجد شرایط بودن شما بهترین رشته های تحصیلی را برای شما پیدا خواهیم کرد.

رشته های محبوب برای تحصیل در قبرس شمالی 2022

در این قسمت شما می توانید با رشته های محبوب برای تحصیل در قبرس شمالی 2022 آشنا شوید.

 1.  حسابداری
 2. معماری
 3. هنر
 4. کسب و کار
 5. ارتباط
 6. جرم شناسی
 7.  طرح
 8.  اقتصاد
 9.  تدریس
 10. مهندسی
 11. دارایی، مالیه، سرمایه گذاری
 12. انواع زبان
 13.  قانون
 14. بازاریابی
 15. ریاضیات
 16. رسانه

مقاله پیشنهادی: آزمون یوس و آزمون تومر را مطالعه نمایید.

چگونه شرکت نبولا آکادمی  می تواند به شما کمک کند؟

ما رشته تحصیلی مورد علاقه ی شما را بر اساس شرایط خاص شما پیدا خواهیم کرد و شما را به مکان مناسبی برای تحصیل خواهیم فرستاد. همچنین به شما مشاوره ویزا و سفر به قبرس شمالی خواهیم داد. علاوه بر این، پس از ثبت درخواست شما، تا روز اول دانشگاه می توانید از شرکت ما کمک بگیرید. تیم مشاوران ما آماده پشتیبانی از شما در هر مرحله از سفر شما به خارج از کشور هستند. آکادمی نبولا آکادمی صفر تا صد مسیر رسیدن به تحصیل در قبرس شمالی را برای شما شرح داده و همچنین همراهیتان خواهد کرد.

اگر گمان می کنید به اطلاعات بیشتری نیاز دارید با ما تماس بگیرید شرایط را برای رسیدن به اهدافتان میشناسیم و آن را به درست ترین شکل ممکن برایتان فراهم خواهیم کرد.

هزینه تحصیل در قبرس شمالی 2022 چقدر است؟

هزینه های تحصیل در قبرس شمالی 2022 نسبت به انگلستان یا ایالات متحده کمتر است و شما می توانید انتظار داشته باشید که سالانه بین 10000 تا 15000 دلار برای مقطع تحصیلی لیسانس پرداخت کنید.

هزینه زندگی در قبرس بسته به جایی از جزیره ای که در حال تحصیل هستید متفاوت است، به عنوان مثال پایتخت نیکوزیا نسبت به سایر شهرهای کوچک هزینه‌ی تحصیل گران تری دارد. به طور کلی هزینه زندگی با بقیه اروپا برابری می کند و ممکن است لازم باشد حدود 12000 دلار در سال بودجه داشته باشید.

در دانشگاه EMU برای دانشجویان بورسیه هایی در نظر گرفته می شود که ممکن است تا 50 درصد هزینه های شهریه شما را کاهش دهد. هزینه تحصیل در قبرس شمالی در این دانشگاه بسیار کمتر خواهد بود. لازم است اضافه کنیم که هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تقریبا نصف هزینه مقطع لیسانس در این کشور است.

تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی برای هر دانشجویی با هر نوع توان مالی ممکن است. در مورد هزینه خوابگاه های دانشجویان قبرس شمالی می توانیم بگوییم که هزینه یک خوابگاه با سه وعده غذای کامل برای شما 350 دلار در ماه خواهد بود.

تحصیل در قبرس

نکات کلیدی درباره ی کشور قبرس برای دانشجویان

 • واحد رسمی پول قبرس شمالی لیر ترکیه می باشد؛ البته تمام ارز های محبوب جهان در این کشور مورد استفاده قرار میگیرد.
 • بیش از 30 هزار دانشجو در کشور قبرس مشغول به تحصیل هستند.
 • پر استفاده ترین زبان در این کشور ترکی استانبولی میباشد. هرچند استفاده از زبان های دیگری مثل یونانی نیز در این کشور مرسوم است.
 • تعداد دانشگاه های قبرس به بیش از 20 عدد می رسد.

در کدام شهر ها در قبرس می توان تحصیل کرد؟

پایتخت این کشور شهر نیکوزیا یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی است و محل برخی از بزرگ ترین دانشگاه های قبرس است. این شهر یک صحنه اجتماعی پر جنب و جوش را به دانشجویان ارائه می دهد و یک مرکز فرهنگی با موزه ها، گالری ها و تئاتر های متعدد است. همچنین گزینه ای برای مطالعه در کنار دریا در ساحل شمالی در شهر بندری گیرنه یا شهر باستانی لیماسول در ساحل جنوبی جزیره وجود دارد. دانشگاه محبوب قبرس، دانشگاه نیکوزیا است که در این شهر واقع شده است.

بهتر است دانشگاه و شهری را برای تحصیل انتخاب کنید که ایده های بهتری برای آینده آن داشته باشید. پس از تحصیل در قبرس، شما می توانید در آن شهر به دنبال کار باشید و در همین زمان است که شما می توانید اقامت قبرس را نیز دریافت کنید. در نتیجه در شهری از قبرس تحصیل کنید که می خواهید در آینده شناخت بهتری از آن داشته باشید. زمانی که به دنبال کار باشید یک کارفرما باید برای شما دعوت به کار ارسال کند و سپس شما می توانید در قبرس کار خود را نیز آغاز کنید. به همین دلیل است که انتخاب شهر برای تحصیل در قبرس شمالی بسیار مهم است.

فراهم کردن مسکن برای تحصیل در قبرس شمالی

برای همه دانشجویان مسئله مسکن در کشوری که قصد مهاجرت به آن را داشته باشند اهمیت بسیار زیادی دارد.  زمانی که مهاجرت برای مدت کوتاه و تحصیلی باشد دانشگاه برای شما خوابگاه با هزینه بسیار کمتری در نظر خواهد گرفت. معمولا اولین هدف دانشجویان به دست آوردن خوابگاه های رسمی دانشگاه مورد علاقه خودشان می باشد. لازم به ذکر است که در صورتی که هزینه شود می توان منزل مستقلی برای خود در کشور قبرس شمالی تهیه کرد. سختی ها و هزینه های این موضوع باعث شده است که رسیدن به خوابگاه رسمی دانشگاه اتفاق بسیار خوبی باشد. قطعا داشتن خوابگاه با امنیت کامل آرزوی هر دانشجوی آن هم در کشور غریب است.  اگر از افرادی هستید که تمایل دارید زندگی مستقلی در قبرس شمالی داشته باشید در اطراف دانشگاه های شما خانه هایی سازماندهی شده وجود دارد که می شود با هزینه 1000 یورویی در سال از آنها استفاده کرد. البته خرید خانه برای دریافت اقامت دائمی در قبرس شمالی نیز تنها با 40000 یورو ممکن می باشد. حتی با 100 هزار یورو می توانید یک ویلا لوکس در سواحل قبرس شمالی برای خود تهیه کنید. خرید خانه در قبرس شمالی کمی زمان بر بوده و فرایند اداری پیچیده ای دارد به همین دلیل است که اجاره خانه در قبرس شمالی بیشتر از خرید خانه توسط دانشجویان انتخاب می شود.

افتتاح حساب بانکی برای تحصیل در قبرس شمالی

پس از اینکه به عنوان دانشجوی یکی از دانشگاه های قبرس شمالی معرفی شدید، خواهید توانست به سادگی حساب بانکی خود را با ارائه پاسپورت، کارت دانشجویی و برگه گواهی اشتغال به تحصیل ایجاد کنند. آدرس محل سکونت شما در هنگام ایجاد حساب از شما پرسیده خواهد شد که در صورتی که خوابگاه دانشگاهی شما باشد بسیار سریعتر روند تایید موقعیت سکونت شما انجام خواهد شد.

پس از ایجاد حساب بانکی در قبرس شمالی و دریافت کریدیت کارت خود می توانید به سادگی از ایران پول دریافت کنید. در نتیجه از نظر بانکی و مالی در قبرس نگرانی نخواهید داشت و می توانید با آسودگی خیال به تحصیلات تکمیلی خود بپردازید.

weQYzteFeDp9POaR8dG 8 Wmk23Y3 t3NQfmduxlVJW6b3ubGKdoWUNPta4wEmPTO0nQxudQE35qmkH9FHoKiw9WcJZOjfu74CJiFgr4X

بیمه و خدمات درمانی دانشجویان در قبرس

دانشجویان در قبرس شمالی با توجه به اینکه شهریه پرداخت می کنند، بخشی از آن برای استفاده از خدمات درمانی رایگان دریافت می‌شود. این جمله به معنی رایگان بودن تمام خدمات درمانی برای دانشجو در قبرس شمالی خواهد بود. تمام چکاپ های دوره ای شما در این کشور رایگان خواهد بود و حتی در صورتی که نیازی به عمل جراحی باشد دولت قبرس شمالی از دانشجویان حمایت کرده و جراحی آنها را به رایگان انجام خواهد داد. باید بدانید تعدادی از خدمات درمانی خاص همچون دندان‌پزشکی، جراحی پلاستیک و بارداری شامل بیمه درمانی دانشجویی قبرس شمالی نمی‌شود.

اعتبار دانشگاه‌های قبرس شمالی

اگر افکاری همچون معتبر نبودن دانشگاه های قبرس شمالی دارید، بهتر است کاملا آنها را فراموش کنید. باید بگوییم که این افکار ایجاد شده با تبلیغات منفی دروغی بیش نیستند. دانشگاه ها و مدارک قبر در ایران معتبر بوده و رتبه بندی خوبی برای دانشگاه های قبرس در مجمع بین المللی در نظر گرفته شده است. وزارت علوم ایران و دیگر سازمان های جهانی تحصیل در قبرس و مدارک پایان تحصیلات آن را معتبر معرفی کرده اند. دانشگاه EMU قبرس شمالی رتبه 800 را در بین دانشگاه های جهانی دارد.  آموزش قبرس شمالی زیر نظر ترکیه است و در واقع به دلیل اعتبار خوب ترکیه و دانشگاه های آن تحصیل در قبرس شمالی نیز اعتبار خوبی دارد.

شرایط تحصیل در قبرس شمالی 2022 چیست؟

در این قسمت شرایطی که هر فرد دانشجو برای تحصیل در قبرس شمالی 2022 باید داشته باشد را نام برده و توضیح خواهیم داد.

صلاحیت هایی که هر فرد باید در شهر قبرس برای تحصیل داشته باشد

احتمالاً برای درخواست در مقطع کارشناسی در قبرس به تحصیلات دبیرستانی یا معادل آن نیاز خواهید داشت. همچنین ممکن است برای هر دانشگاه یا رشته تحصیلی شرایط ورودی خاصی وجود داشته باشد، بنابراین قبل از درخواست بررسی کنید که چه شرایطی وجود دارد. اکثر رشته ها در قبرس به زبان ترکی یا یونانی تدریس می شوند، اما تعداد زیادی از دانشگاه ها نیز انگلیسی را به عنوان زبان آموزش ارائه می دهند. قبل از ثبت نام، دانشگاه ها نیاز به مدرک صلاحیت دارند، اما به دانشجویانی که سطح زبان انگلیسی کافی ندارند ممکن است یک ماه آموزش زبان فشرده ارائه شود.

نمره خوب آزمون های زبان انگلیسی برای رشته های خاص

اگر می‌ خواهید یکی از رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند را مطالعه کنید، ممکن است لازم باشد مهارت زبان انگلیسی خود را هنگام درخواست تحصیل، ثابت کنید. زمانی که درخواست تحصیل می دهید با دانشگاه تماس بگیرید تا بدانید که آیا باید گواهینامه تافل یا آیلتس را داشته باشید؟ اگر بله، چه نمره ای باید در این آزمون ها داشته باشید؟ دقت کنید مدارک معتبری در زبان انگلیسی برای رشته هایی مرتبط با زبان انگلیسی مورد نیاز هستند. در واقع رشته های دیگری که ارتباطی با زبان انگلیسی ندارند نیازی به مدارک معتبر یا نمره خوب در آزمون های زبان انگلیسی نخواهید داشت.

ویزای تحصیلی قبرس برای برخی از دانشجویان

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در قبرس شمالی 2022 نیاز به ویزا دارند و این ویزا فقط به دانشجویان تمام وقت با حداقل 12 واحد در هر ترم داده می شود.

درخواست ویزا باید دو یا سه ماه قبل از شروع برنامه به سفارت قبرس در کشور خود ارسال شود. شما همچنین باید در یک مصاحبه ویزا شرکت کنید که در آن باید مدارکی از جمله شواهدی مبنی بر معاینه پزشکی و تامین مالی کافی برای حمایت از خود در طول تحصیل ارائه دهید.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا نیز باید ظرف هفت روز پس از ورود به قبرس در شعبه بیگانه پلیس منطقه ثبت نام کنند. از آنجایی که قبرس شمالی تحت حاکمیت ترکیه می باشد، ویزایی برای تحصیل در ترکیه نیاز نیست و دانشجویان از ایران به سادگی در قبرس شمالی می توانند بدون ویزا مشغول به تحصیل باشند.

تحصیل در قبرس مزایایی از جمله کارت اقامت ترکیه را برای دانشجویان به همراه دارد که با این کار شما می توانید امکان اقامت خود و خانواده خودتان را در ترکیه ممکن سازید.

مراحل تحصیل در قبرس شمالی 2022

مراحل تحصیل در قبرس شمالی 2022 به شرح زیر است:

1.   دانشگاه و رشته خود را در قبرس انتخاب کنید

2.   اطمینان حاصل کنید که می توانید شرایط خاص تعیین شده توسط دانشگاه را برآورده کنید و در هر آزمون انگلیسی لازم شرکت کنید

3.   از طریق پلتفرم انتخابی دانشگاه اقدام کنید. درخواست خود را ارسال کنید. این درخواست شامل بخش هایی مانند اطلاعات شخصی، سوابق تحصیلی و یک تقاضانامه است

4.   هرگونه مدارک پشتیبانی مانند ریز نمرات ترجمه شده رسمی، نمرات آزمون و اثبات مالی را ارسال کنید

5.   در صورت لزوم هزینه درخواست را بپردازید

6.   منتظر تصمیم در مورد درخواست خود باشید

7.   پیشنهاد خود را بپذیرید و هرگونه ودیعه ای را برای شهریه یا اقامت بپردازید

8.   فرآیند دریافت ویزای دانشجویی قبرس خود را شروع کنید

X05 BwjrIpYTShM1ZwgkqpjQo1TU24g H1JCmAT8Fu Fn5DaxdUtOwsPYBgwlAoJgXhc6QCTw891Aw8oLKIZu648Ue5zjPrdzl9QpGIy4e9dUe1h UDeFPbyKBKi4MoAQhbOVme

کشورهای جایگزین قبرس شمالی برای تحصیل

کشورهایی که می توانید به جای قبرس برای تحصیل در آن ها بروید و امکانات خوبی نیز دارند به شرح زیر است:

1.                        استرالیا

2.                        اتریش

3.                        بلژیک

4.                        کانادا

5.                        کاستاریکا

کشور های نام برده مزیت ها و معایب مختص خودشان را دارند؛ می توانید برای اطلاع از آنها مقالات مرتبط را بخوانید و در صورتی که تصمیم خود را برای تحصیل در کشور بی نظیر قبرس شمالی گرفته باشید، بهتر است با نبولا آکادمی تماس بگیرید.

نتیجه گیری نهایی تحصیل در قبرس شمالی 2022

سایت نبولا آکادمی در مقاله تحصیل در قبرس شمالی 2022 تمام شرایط و نکات لازم برای تحصیل در قبرس شمالی 2022 را توضیح داد. به طور کلی برای تحصیل در این کشور نیازمند ماهانه هزار دلار که با دلار امروز معادل سی میلیون تومان است، هستید. آشنایی با زبان انگلیسی و داشتن ویزای دانشجویی نیز لازمه ی تحصیل در قبرس شمالی 2022 است.  شما می توانید در صورت داشتن شرایط لازم با کمک شرکت ما به قبرس برای تحصیل بروید.

در پایان از این که مقاله تحصیل در قبرس شمالی 2022 سایت نبولا آکادمی را مطالعه کردید ممنونیم و امیدواریم در مسیری که در آن گام برمی‌دارید، همیشه موفق باشید.

تحصیل در ترکیه

ترکیه مقصد بسیاری از مهاجرین تحصیلی از ایران و دیگر کشورهای جهان بوده و رتبه بالایی در جذب دانشجویان بین الملل دارد. با کامل ترین راهنمای آشنایی و تحصیل در ترکیه با نبولا آکادمی همراه باشید.

فرم سینگل بلاگ

هنوز نظری داده نشده است.


دیدگاه خود را وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *