Skip to content

اطلاعات زندگی دانشجویی در ترکیه

در این مقاله به مهمترین اطلاعات اولیه برای زندگی دانشجویی در ترکیه خواهیم پرداخت که دانستن آن‌ها لازمه هر شخصی برای تحصیل در ترکیه بوده و دید نسبتا کلی و خوبی از وضعیت زندگی دانشجویی در کشور ترکیه را بدست می‌دهد. کشور ترکیه با ۱۲۵۰۰۰ دانشجوی بین المللی، دهمین کشور در رتبه بندی کشورهای جهان است. در این میان آمریکا با حدود ۱ میلیون دانشجوی بین المللی در رده ی اول، انگلستان با ۴۵۲ هزار دانشجوی بین المللی در رده ی دوم و استرالیا با ۴۴۴ هزار دانشجوی بین المللی در رده سوم از میان ۵ میلیون و۵۷۱ هزار دانشجوی بین المللی هستند.

داشتن چنین سهمی از دانشجویان بین المللی با توجه به جوان بودن دانشگاه های ترکیه، نشانگر کیفیت تحصیل و زندگی دانشجویی در کشور ترکیه است. امنیت قابل قبول، گزینه های اقامتی متفاوت، حمل و نقل قوی و هزینه های پایین زندگی و امکان مهمان شدن در دیگر کشورها در حین تحصیل، امکان اشتغال، از ویژگی‌های کشور ترکیه برای دانشجویان بین المللی است.

دانشجویان بین المللی در ابتدای ورود به کشور ترکیه، بیمه شده و اقامت دانشجویی از طرف دانشگاه می گیرند، از این رو از تمام حقوق شهروندی برخوردار خواهند بود. خوابگاه های دانشجویی و خانه های دانشجویی با قیمت ها و استانداردهای متفاوت، این امکان را فراهم می کنند که دانشجویان متناسب با شرایط خود از میان گزینه های متفاوت، مناسب ترین گزینه را انتخاب کنند. هزینه های حمل و نقل شهری برای دانشجویان نیم بها است، حمل و نقل شهری در ترکیه به وسیله تاکسی، اتوبوس، مینی بوس، متروبوس، تراموا، مترو و کشتی صورت می گیرد.

هزینه خورد و خوراک بسیار نزدیک به ایران است و نسبت به اروپا بسیار پایین است، هزینه های انرژی متعارف و از ایران گرانتر است، آب لوله کشی در ترکیه قابل شرب نیست و آب آشامیدنی باید خریداری شود. تنوع غذایی در کشور ترکیه بسیار بالا است و تقریبا تمام میوه ها و سبزیجات به قیمت مناسب یافت می شود.

تحصیل در ترکیه

ترکیه مقصد بسیاری از مهاجرین تحصیلی از ایران و دیگر کشورهای جهان بوده و رتبه بالایی در جذب دانشجویان بین الملل دارد. با کامل ترین راهنمای آشنایی و تحصیل در ترکیه با نبولا آکادمی همراه باشید.

فرم سینگل بلاگ

هنوز نظری داده نشده است.


دیدگاه خود را وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *