Skip to content

تحصیل داروسازی در ترکیه

تحصیل داروسازی در ترکیه

محتوا

تحصیل داروسازی در ترکیه

تحصیل داروسازی در ترکیه به علت امکانات آموزشی عالی، بورسیه و سایر مزایا به شدت رشته محبوبی است. NebulaAkademi از موسسات موفق برای تحصیل داروسازی در ترکیه می باشد. در این مقاله تمام شرایط تحصیل این رشته در ترکیه بررسی شده است.

از رشته‌های پرطرفدار برای ادامه تحصیل در ترکیه، تحصیل داروسازی می‌ باشد. با وجود علاقه عده کثیری جهت تحصیل رشته داروسازی به علت مانع بزرگ کنکور تحصیل این رشته در ایران دشوار است، اما در چند سال اخیر فرصت تحصیل رشته داروسازی در ترکیه شرایط مناسبی در اختیار علاقمندان این رشته قرار داده تا از فرصت تحصیل داروسازی در دانشگاه‌های معتبر ترکیه برخوردار شوند. ما در موسسه نبولا آکادمی همراه شما هستیم تا از فرصت استثنایی تحصیل رشته داروسازی در ترکیه بهره‌مند شوید.

شایان ذکر است که پس از الحاق ترکیه به سیستم آموزشی اتحادیه اروپا مدرک این کشور در اکثر کشورهای اروپایی و آمریکایی معتبر بوده، همچنین این سیستم امکان برخورداری از اساتید اروپایی و آمریکایی در دانشگاه‌های ترکیه را به ارمغان آورده؛ علاوه بر این شرایط مساعدی برای فرصت تحقیقاتی یا انتقال تحصیلی به دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی ایجاد کرده است.  

شرایط تحصیل داروسازی در ترکیه

رشته داروسازی همچون تحصیل پزشکی در ترکیه یکی از رشته‌های پرطرفدار برای ادامه تحصیل در شاخه علوم پزشکی می باشد و به دو زبان انگلیسی و ترکی استانبولی ارائه می گردد، همچنین مدت زمان تحصیل داروسازی در ترکیه در مقطع کارشناسی پنج سال می‌باشد. تحصیل رشته داروسازی در ترکیه در ۲۲ دانشگاه مختلف این کشور در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ممکن است، همچنین تحصیل داروسازی در ترکیه محدودیت سنی نداشته و حتی برای ادامه تحصیل داروسازی در ترکیه نیازی به داشتن مدرک دیپلم تجربی نمی‌باشد و شما با دارا بودن مدرک دیپلم ریاضی نیز می‌توانید به تحصیل داروسازی در ترکیه بپردازید.

افرادی که متقاضی تحصیل داروسازی در ترکیه می‌باشند، باید در ابتدا مدت زمان یک سال را به تحصیل در کالج مخصوص دانشگاه بپردازند و سپس با شرکت در آزمون ورودی تحصیل رشته داروسازی در ترکیه که به دو زبان انگلیسی (آزمون ست) و زبان ترکی استانبولی (آزمون یوس) برگزار می‌شود، شرکت کرده و با اخذ نمره قبولی اقدام به تحصیل داروسازی در ترکیه نمایند. 

تحصیل داروسازی در ترکیه
شرایط تحصیل داروسازی در ترکیه – نبولا آکادمی

مقاطع تحصیلی مختلف تحصیل داروسازی در ترکیه

تحصیل رشته داروسازی در ترکیه در مقاطع مختلف صورت می‌گیرد، که مقطع کارشناسی این رشته ۵ سال در دانشگاه علوم پزشکی می‌باشد که در چهار سال اول شما در دانشگاه مشغول تحصیل هستید و یک سال آخر را در داروخانه‌ها و شرکت‌های داروسازی دوره کارآموزی خود را می‌گذارید.

در مقطع کارشناسی ارشد فرد به مدت دو سال اقدام به تحصیل این رشته در دانشگاه می‌کند و برای به دست آوردن مدرک دکتری فرد باید چهار سال در دانشگاه به تحصیل بپردازد. 

دروس تحصیل داروسازی در ترکیه

در دوره کارشناسی شما باید دروس مختلفی را بگذرانید که در پایین لیست شده است:

 • شیمی آلی
 • شیمی تحلیلی
 • شیمی دارویی
 • بیوشیمی بالینی
 • فناوری اطلاعات 
 • تاریخچه و اطلاعات دارویی
 • علوم پایه دارویی
 • قوانین دارویی
 • داروسازی و علوم پایه پزشکی
 • مواد اولیه دارویی
 • فناوری دارویی
تحصیل رشته داروسازی در ترکیه
دروس تحصیلی داروسازی در ترکیه – نبولا آکادمی

آزمون ورودی تحصیل رشته داروسازی در ترکیه

همانطور که در بالا اشاره گردید دو آزمون SAT و YOS برای ادامه تحصیل داروسازی در ترکیه ارائه می‌شود، آزمون YOS سالی یکبار و مابین ماههای اردیبهشت تا تیر برگزار می‌شود و آزمون SAT چهار بار در سال برگزار می‌گردد. توضیحات بیشتر در مورد آزمون YOS و SAT را می‌توانید در مقالات این آزمون‌ها در وب‌سایت نبولا آکادمی مشاهده کنید. 

 تحصیل داروسازی در ترکیه بدون آزمون

این امکان برای دانش‌پذیران دارای معدل مابین ۱۸ تا ۲۰ فراهم شده است که بدون شرکت در آزمون ورودی به تحصیل داروسازی در ترکیه مشغول شوند، البته در دانشگاه‌های خصوصی با معدل پایین‌تر از ۱۸ هم می‌توان بدون آزمون به ادامه تحصیل پرداخت، اما برای بهره‌مندی از بورسیه تحصیلی ترکیه شرکت در آزمون ورودی اجباری می‌باشد. 

امتیازات تحصیل رشته داروسازی در ترکیه

چندین عامل در انتخاب ترکیه به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی در رشته داروسازی موثر است، که در زیر لیست شده است:

 1. همسایگی با ایران
 2. هزینه تحصیل مناسب
 3. هزینه زندگی پایین
 4. تشابهات فرهنگی بین کشور ایران و ترکیه
 5. وجود دانشگاه‌های معتبر با امکانات آموزشی و رفاهی مناسب
 6. امکان اشتغال در کشورهای اروپایی پس از اتمام تحصیل
 7. امکان رفت و آمد مناسب و راحت 
 8. امکان کار موقت در حین تحصیل 
 9. مدارک معتبر دانشگاه‌های کشور ترکیه
تحصیل داروسازی در ترکیه
امتیازات تحصیل داروسازی در ترکیه – نبولا آکادمی

لیست دانشگاههای برتر تحصیل داروسازی در ترکیه

در ادامه لیستی از دانشگا‌ههای معتبر تحصیل داروسازی در ترکیه با استفاده از رتبه‌دهی QS در سال ۲۰۲۲ فهرست شده است:

نام دانشگاهنام دانشگاه به ترکی استانبولیرتبه QS کسب شده
دانشگاه آنکاراAnkara University ۳۰۱-۳۵۰
دانشگاه حاجت تپهHacettepe University۲۵۱-۳۰۰
دانشگاه استانبولIstanbul University۳۰۱-۳۵۰

دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت برای تحصیل رشته داروسازی در ترکیه

هر ساله شورای ارزشیابی مدارک تحصیلی تکمیلی برون مرزی لیستی از دانشگاه‌های مورد تایید و مصوب خود را اعلام می‌کند. این فهرست با توجه به رتبه‌بندی QS و تایمز و شانگهای ارائه می‌شود، در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۲ نیز این شورا لیستی از دانشگاههای مورد تایید خود را منتشر کرده است. یکی از نکات جالب این است که امسال تعدادی دانشگاه به لیست دانشگاه‌های معتبر ترکیه افزوده شده که این مورد نکته‌ای شایان توجه برای علاقمندان به تحصیل در کشور ترکیه می‌باشد. 

شاید یکی از مواردی که برای دانشجویان حائز اهمیت است، این باشد که تغییر فهرست دانشگاه‌های معتبر در سال‌های بعد به اعتبار مدرک تحصیلی آنها خدشه‌ای وارد نمی‌کند، زیرا عامل اصلی زمان آغاز تحصیلات می‌باشد.

لیست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت برای تحصیل رشته داروسازی در ترکیه:

 1. دانشگاه آنکارا (Ankara University)
 2. دانشگاه آتاتورک (Ataturk University)
 3. دانشگاه اژه ازمیر(Ege University)
 4. دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe University)
 5. دانشگاه ایلول (Dokuz Eylül University)
 6. دانشگاه استانبول (Istanbul University)
 7. دانشگاه خصوصی کوچ (Koc University)
 8. دانشگاه قاضی (Gazi University)
 9. دانشگاه کاتب چلبی ازمیر (Izmir Katip Celebi University) 
 10. دانشگاه باهچه شهیر (Bahçeşehir University)
 11. دانشگاه خصوصی باشکنت (Başkent University)
 12. دانشگاه یدی تپه (Yeditepe University)
 13. دانشگاه مارمارا (Marmara University)
 14. دانشگاه نوزده مایس (Ondokuz Mayis University)
 15. دانشگاه خصوصی آجه بادم (Acıbadem University)

مدارک مورد نیاز تحصیل رشته داروسازی در ترکیه

افرادی که خواهان تحصیل داروسازی در ترکیه در مقطع کارشناسی می‌باشند، باید مدارکی مبنی بر پذیرش در رشته داروسازی در کشور ترکیه ارائه دهند:

 • ارائه گواهی تمکن مالی فرد
 • تکمیل فرم درخواست 
 • پاسپورت معتبر شخص
 • تصویر پاسپورت
 • دو قطعه عکس سه در چهار 
 • هزینه پذیرش در دانشگاه
 • قبولی در آزمون ورودی دانشگاه (YOS, SAT)
 • دارا بودن مدرک آیلتس یا تافل جهت نشان دادن تسلط به زبان انگلیسی
 • ریزنمرات پیش‌دانشگاهی و دبیرستان که به زبان ترکی استانبولی و انگلیسی ترجمه شده است
 • مدرک دبیرستان که به زبان ترکی استانبولی و انگلیسی ترجمه شده است
تحصیل داروسازی در ترکیه
مدارک لازم برای ادامه تحصیل داروسازی در کشور ترکیه – نبولا آکادمی

مدارک مورد نیاز تحصیل داروسازی در ترکیه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری

مدارک مورد نیاز برای تحصیل داروسازی در ترکیه در مقاطع تحصیل تکمیلی در پایین فهرست شده است:

 • گواهی تمکن مالی فرد
 • تکمیل فرم درخواست
 • اصل مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد
 • انگیزه‌ نامه (بیان هدف و ارائه پروژه)
 • سوابق تحصیلی کامل
 • توصیه نامه ارائه شده از یک یا دو استاد مبدا 
 • رزومه کامل
 • نمرات آزمون کارشناسی ارشد (GRE یا GMAT)
 • نمرات آزمون زبان (نمره آزمون آیلتس یا تافل)
 • شرکت در مصاحبه

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی در ترکیه

 • دارا بودن پاسپورت معتبر با حداقل سه ماه اعتبار
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • چهار قطعه عکس پاسپورتی
 • تصویر شناسنامه
 • نامه پذیرش از دانشگاه مقصد
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی ترکیه
 • رسید پرداخت هزینه دریافت ویزای تحصیلی 
 • دارا بودن گواهی سلامت و معاینه پزشکی 
 • بیمه درمانی

هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه

یکی از امتیازات اصلی تحصیل رشته داروسازی در ترکیه شهریه پایین تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه با توجه به امکانات مناسب آموزشی خوب این کشور نسبت به سایر کشورها است. 

هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه در دانشگاه‌های دولتی با توجه به زبان تحصیل رشته داروسازی در ترکیه (ترکی استانبولی، زبان انگلیسی) متفاوت است، شهریه تحصیل داروسازی در دانشگاه‌های دولتی به زبان ترکی چیزی حدود ۲۵۰ تا ۷۵۰ دلار در سال می‌باشد و این رقم برای تحصیل داروسازی در دانشگاه‌های خصوصی گران‌تر بوده و مبلغی مابین ۶۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار است. هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه در دانشگاه‌های خصوصی به مراتب بالاتر از دانشگاه‌های دولتی است و در کل دوره تحصیلی حداکثر در حدود ۲۰۰۰۰ دلار می‌باشد.

هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد

شهریه تحصیل داروسازی در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های دولتی به زبان ترکی در حدود ۳۰۰ تا ۶۰۰ دلار در سال است. این مبلغ برای تحصیل به زبان انگلیسی ۶۰۰ تا ۹۰۰ دلار در سال می‌باشد.

شهریه تحصیل داروسازی در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های خصوصی به زبان ترکی در حدود ۴۰۰ تا ۷۰۰ دلار در سال بوده و این شهریه برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در سال است. 

بورسیه تحصیلی داروسازی در ترکیه

یکی از مزایای تحصیل در ترکیه امکان استفاده از بورسیه تحصیلی این کشور است که توسط سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف ارائه می‌گردد. ارگان‌هایی که بورسیه تحصیلی اعطا می‌کنند، شامل دولت، دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و سازمان‌های بین‌المللی است. 

شرایط دستیابی به بورسیه تحصیلی با توجه به رشته تحصیلی، دانشگاه و موسسات آموزشی متفاوت می‌باشد. بورسیه تحصیلی فرصت مناسب برای افرادی است که از تمکن مالی خوبی برخوردار نیستند. زیرا با به دست آوردن بورسیه تحصیلی شما می‌توانید از امکان تحصیل رایگان یا ارزان و همچنین کمک هزینه تحصیلی برخوردار شوید. 

بورسیه تحصیلی به دو صورت تحصیل رایگان و یا کمک هزینه تحصیلی ارائه می‌شود، که قطع به یقین تحصیل رایگان تمام هزینه‌های تحصیل را در برمی‌گیرد، اما در صورت برخورداری از کمک هزینه تحصیلی شما شامل تخفیف شهریه می‌شوید. 

البته قابل توجه است که در دوره کارشناسی امکان دریافت بورسیه تحصیلی کامل برای داروسازی محدود است اما می‌توان از کمک هزینه تحصیلی برخوردار شد ولی در مقاطع بالاتر متقاضی با توجه به توانایی و شایستگی‌های تحصیلی خود می‌تواند از بورسیه کامل برخوردار شود.

برای دریافت بورسیه تحصیلی تسلط به زبان ترکی و داشتن مدرک آن نمره مثبت محسوب می‌شود و شما از طریق شرکت در آزمون زبان تومر و گرفتن نمره قبولی می‌توانید این مدرک را کسب کنید، ما در آکادمی نبولا دوره‌های آموزشی برای کسب مهارت در زبان ترکی و موفقیت در آزمون تومر را برگزار می‌کنیم؛ بر کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران ما در آکادمی نبولا در تماس باشید. 

یکی دیگر از مسائل مورد توجه در بورسیه شرط سنی در نظر گرفته شده برای اخذ بورسیه تحصیلی می‌باشد، که برای دانشجویان مقطع کارشناسی حداکثر سن برای دریافت بورسیه ۲۱ سال سن می‌باشد، برای مقطع کارشناسی ارشد حداکثر سن ۳۰ سال می‌باشد و برای مقطع دکتری حداکثر سن مجاز ۳۵ سال می‌باشد. 

مورد دیگری که در بورسیه تحصیلی در نظر گرفته می‌شود، معیارهای علمی و تحصیلی است. که برای این مورد شما باید حداقل معیار پیشرفت تحصیلی را به دست آورید؛ که برای رشته‌های علوم بهداشت همچون داروسازی ۹۰٪ می‌باشد. 

تحصیل رشته داروسازی در ترکیه
گرفتن بورسیه رشته تحصیلی داروسازی در ترکیه – نبولا آکادمی

ثبت‌نام بورسیه رشته تحصیلی داروسازی در ترکیه

در اینجا می‌خواهیم نحوه ثبت‌نام بورسیه تحصیلی داروسازی در ترکیه را به صورت مفصل برای شما بازگو نماییم. 

 1. مراجعه به وب‌سایت بورسیه تحصیلی turkiyeburslari.gov.tr
 2. باز کردن حساب کاربری در وب‌سایت بورسیه تحصیلی
 3. لطفا تمام دستورالعمل‌ها و مطالب سایت را با دقت کامل مطالعه بفرمایید
 4. داوطلب دریافت بورسیه باید تمام مدارک لازم را روی سایت بارگذاری کند
 5. ثبت‌نام در بورسیه فقط از طریق وب‌سایت ممکن است و درخواست پستی یا شخصی پذیرفته نمی‌شود
 6. در نهایت، داوطلب باید از بین بورسیه‌ها و دانشگاه‌ها بورسیه مورد نظر خود را انتخاب نماید

مدارک لازم برای ثبت‌نام بورسیه تحصیلی داروسازی در ترکیه

 1. پاسپورت معتبر
 2. عکس بروز و با کیفیت از داوطلب برای بارگذاری روی وب‌سایت
 3. دیپلم یا گواهینامه موقت تحصیلی
 4. نمرات آزمون‌های مختلف مورد نیاز (GRE ، GMAT ، DELF ، YDS ، YOS و…)
 5. نمرات آزمون زبان (نمره آزمون تومر برای زبان ترکی ویا نمرات آیلتس و تافل برای زبان انگلیسی)

مدرک زبان ترکی ویا انگلیسی برای دریافت بورسیه اجباری نمی‌باشد اما نمره مثبت محسوب می‌شود و اگر شما تمام موارد لازم برای اخذ بورسیه را داشته باشید، می‌توانید بورسیه تحصیلی را دریافت کرده و سپس با شرکت در دوره زبان ترکی در سال اول تحصیلی نسبت به دریافت این مدرک اقدام کنید و تحصیل زبان ترکی در دانشگاه‌های ترکیه رایگان است. 

شرایط انتقال تحصیل داروسازی به کشورهای اروپایی و آمریکایی

شاید یکی از دلایل مهم علاقه‌مندی دانشجویان به تحصیل در ترکیه فرصت مهاجرت تحصیلی از ترکیه به کشورهای اروپایی و آمریکایی می‌باشد، زیرا به موجب معاهده بولونیا امکان انتقال دانشجویی برای دانشجویان مشغول به تحصیل در کشور ترکیه به تعدادی از کشورهای اتحادیه اروپا همچون آلمان و ایتالیا وجود دارد. با توجه به عضویت ترکیه در معاهده بولونیا دانشجویان پس از گذراندن چند واحد تحصیلی و داشتن مدرک زبان انگلیسی و شایستگی تحصیلی می‌توانند نسبت به انتقال تحصیلی اقدام کنند.

یکی دیگر از کشورهایی که دانشجویان می‌توانند به دانشگاه‌های آن کشور منتقل شوند، کشور کانادا است؛ که با توجه به قراردادهایی که بین کشور ترکیه و کانادا وجود دارد، دانشجویان می‌توانند از این فرصت استفاده کنند. 

تحصیل داروسازی در ترکیه
شرایط انتقال تحصیل داروسازی – نبولا آکادمی

اقامت دانشجویی در ترکیه

چند سال قبل گرفتن خوابگاه دانشجویی برای دانشجویان بین‌المللی دشوار بود، اما در سالهای اخیر امکان استفاده از خوابگاه دانشجویی برای دانشجویان بین‌المللی بیشتر شده است. در نتیجه دانشجویان با هزینه‌ای مناسب امکان استفاده از خوابگاه را دارند.

اما اگر شما تمایلی به استفاده از خوابگاه ندارید، می‌توانید با هزینه‌ای مناسب آپارتمانی برای خود اجاره کرده یا خریداری کنید؛ که البته مبلغ مورد نیاز با توجه به متراژ آپارتمان و شهر و محل مورد نظر شما متفاوت است. 

تحصیل داروسازی در ترکیه
اقامت دانشجویی تحصیل رشته داروسازی در ترکیه – نبولا آکادمی

هزینه زندگی در ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه به نسبت کشورهای اروپایی و آمریکایی کمتر بوده و میانگین هزینه‌های زندگی در ترکیه در ماه چیزی در حدود ۳۵۰ تا ۵۰۰ دلار است، اما قطع به یقین این میانگین کلی هزینه زندگی در ترکیه می‌باشد و به نسبت هزینه‌هایی که فرد می‌کند؛ متفاوت است.

کار دانشجویی در دوران تحصیل رشته داروسازی در ترکیه

بسیاری از دانشجویان در جهت پوشش بخشی از هزینه‌های زندگی و تحصیل در ترکیه مشتاق کار دانشجویی هستند، ولی قبل از این موضوع باید توجه شود که کشور ترکیه چه شرایط و قوانینی برای کار موقت دانشجویی دارد.

ترکیه نیز مانند اکثر کشورهای اروپایی و آمریکایی محدودیت‌هایی برای کار برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته است. براساس قوانین این کشور دانشجویان در سال اول دانشجویی خود امکان کار ندارند. همچنین دانشجویان برخوردار از بورسیه تحصیلی حق کار در ترکیه را ندارند. 

دانشجویان برای کار موقت در ابتدا باید درخواست مجوز کار خود را از طریق مراجعه به دو سازمان دولتی وزارت کشور یا اداره مهاجرت کسب کنند. سپس وزارت کار مجوز کار را برای دانشجویان صادر می‌کند. دانشجویان باید از طریق وب‌سایت turkiye.gov.tr درخواست خود را ثبت کنند و نسبت به تکمیل فرم مورد نظر و همچنین بارگذاری مدارک مورد نیاز در سایت بپردازند. 

دانشجویان در صورت تسلط به زبان ترکی فرصت بیشتری برای پیدا کردن کار دارند. مدت زمان کار برای دانشجویان بین‌المللی محدود است و در حدود ۲۰ تا ۳۰ ساعت در هفته امکان کار برای دانشجویان وجود دارد، البته این محدودیت در سال تحصیلی اعمال می‌شود و دانشجویان در تعطیلات امکان کار تمام وقت را دارند.

درآمد کار دانشجویی 

از آنجایی که دانشجویان فقط امکان کار موقت در ترکیه را دارند، برآورد میزان دقیق حقوق کار دشواری است اما با توجه به حداقل دستمزد تعیین شده در سال ۲۰۲۲ که ۳۸۰ دلار در ماه می‌باشد، می‌توان بر این اساس برآورد کرد که میزان حقوق کار پاره وقت در حدود ۳۰ ساعت در هفته ۳۵ تا ۳۹ دلار است. 

کار داروسازان در ترکیه

پس از اتمام تحصیل و قبل از انقضای ویزای تحصیلی فرد باید به دنبال کار بگردد تا ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کند.  براساس قوانین کشور ترکیه کسب اجازه باز کردن داروخانه نیاز به تابعیت کشور ترکیه دارد و افراد خارجی پس از فارغ تحصیلی فقط امکان انجام کارهای آکادمیک، تحقیقاتی و تدریس را دارند.

البته با توجه به تمهیداتی که انجام شده با یک سری شروط افراد خارجی می‌توانند در داروخانه کار کنند:

 • اگر بخواهید در داروخانه یا شرکت دارویی کار کنید، کارفرما باید قبل از شما ۵ فرد ترک را استخدام کرده و برای آنها بیمه رد کند تا شما به عنوان نفر ششم برای کار بتوانید اقدام کنید.
 • عامل دیگر این است که کارفرما باید پنج برابر حداقل حقوق را به فرد خارجی بدهد تا بتواند او را استخدام کند، که این مورد یکی از موانع استخدام افراد خارجی در شرکت‌های دارویی و داروخانه‌ها است؛ اما در نهایت عامل اصلی توانایی و شایستگی فرد است که به او امکان استخدام را می‌دهد.
تحصیل داروسازی در ترکیه
کار داروسازان در ترکیه – نبولا آکادمی

درآمد داروسازان در ترکیه

بعد از اینکه به بازار کار در ترکیه در بالا توضیح داده شد، حالا باید به میزان درآمد تحصیل رشته داروسازی در ترکیه اشاره کنیم. برای افرادی که علاقمند کار در ترکیه می‌باشند، میزان درآمد عامل تعیین‌کننده‌ای برای شروع اشتغال در این کشور می‌باشد؛ میانگین درآمد در کشور ترکیه مبلغ حداقل ۴۰۰ دلار در ماه و حداکثر ۱۵۰۰ دلار در ماه است. 

حرف آخر

در سالهای اخیر ترکیه یکی از مقاصد مهاجرت تحصیلی مناسب برای دانشجویان بین‌المللی بالاخص دانشجویان ایرانی با توجه به مزایای تحصیل در این کشور است. در حدود صد و ده هزار دانشجو بین‌المللی در کشور ترکیه در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل می‌باشند. 

در نتیجه مهاجرت و امکان تحصیل در کشور ترکیه یکی از مواردی است که افراد بسیاری در ایران به آن علاقه‌مند هستند، اما با توجه به تمام شرایط و سوالاتی که وجود دارد؛ قطعا این نیاز احساس می‌شود که شما از قوانین و مسائل خاص مقصد مهاجرت تحصیلی خود کشور مطلع باشید. ما در نبولا آکادمی با سالها سابقه موفق در همراهی متقاضیان تحصیل در ترکیه با تمام مسائل و موضوعات مختلف پیشروی فرد آشنا هستیم و می‌توانیم در این مسیر و رسیدن به مقصود مطلوب همراه شما باشیم.

تحصیل در ترکیه

ترکیه مقصد بسیاری از مهاجرین تحصیلی از ایران و دیگر کشورهای جهان بوده و رتبه بالایی در جذب دانشجویان بین الملل دارد. با کامل ترین راهنمای آشنایی و تحصیل در ترکیه با نبولا آکادمی همراه باشید.

فرم سینگل بلاگ

هنوز نظری داده نشده است.


دیدگاه خود را وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *