Skip to content

شرایط انتقال دانشجو از ترکیه به اروپا و آمریکا

انتقال دانشجو از ترکیه به اروپا

افراد زیادی با اهداف مختلف همیشه رویای مهاجرت در سر داشتند و هر ساله هم تعداد زیادی به این هدف می‌رسند و محل زندگی خود را تغییر می‌دهند. شاید فرصت‌های تحصیلی و شغلی، داشتن رفاه بیشتر برای زندگی، مسائل اقتصادی و سیاسی را بتوان از اصلی ترین دلایل برای مهاجرت در نظر گرفت.

 راه و روش زیادی برای مهاجرت وجود دارد افرادی از طریق سرمایه گذاری در کشور مقصد مهاجرت می‌کنند.

کسانی هستند که از طریق اشتغال و حتی کارآفرینی در کشور مقصد به آنجا می‌روند. مهاجرت تحصیلی رایج ترین نوع مهاجرت است که سالانه تعداد زیادی از دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف کشور خود را ترک می‌کنند.

اروپا و آمریکا مقصد بسیاری از مهاجران تحصیلی است حتی کسانی که در ترکیه تحصیل می‌کنند! به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله در مورد شرایط انتقال دانشجو از ترکیه به اروپا و آمریکا صحبت کنیم.

اگر شما هم از دانشجویان ترکیه هستید و دوست دارید تا به آمریکا و اروپا منتقل شوید، این مقاله را از دست ندهید. همراه ما باشید.

انتقال دانشجو از ترکیه به اروپا
انتقال دانشجو از ترکیه به اروپا–نبولا آکادمی

مهاجرت از ترکیه به آمریکا و اروپا

همانطور که اشاره کردیم مردم برای اهداف مختلف کشور خود را به مقصد کشور بهتر ترک می‌کنند. مقیمان کشور ترکیه می‌توانند برای زندگی بهتر به کشورهای اروپایی مهاجرت کنند.

مردمان ترکیه خیلی راحت می‌توانند تابعیت کشورهای اروپایی را دریافت کنند.روش‌های دیگری هم مانند مهاجرت از طریق دریافت پذیرش دانشگاه، کسب اقامت با ویزای کاری و یا ازدواج و پناهندگی وجود دارد. ولی برای دانشجویان بهترین راه مهاجرت تحصیلی یا کاری است.

موسسات زیادی در این مورد وجود دارند که کارهای مهاجرتی دانشجویان را انجام می‌دهند که نبولا آکادمی یکی از آن‌هاست.

انتقال دانشجو از ترکیه به اروپا
انتقال دانشجو از ترکیه به اروپا–نبولا آکادمی

مهاجرت دانشجویان از ترکیه به آمریکا و اروپا

دانشجویانی که در ترکیه تحصیل می‌کنند باید حداقل 60 واحد درسی در دانشگاه خود پاس کنند تا بتوانند برای دوره 3-4 ساله به یکی از دانشگاه‌های اروپا و آمریکا منتقل شوند. این درس‌های گذرانده شده بعد از پذیرش در دانشگاه‌های کشور مقصد با توجه به قوانین دانشگاه آن کشور معادل‌سازی می‌شود.

 کشورهای اروپایی و آمریکایی در مورد دانشجویانی که می‌خواهند وارد کشورشان شوند سخت گیری‌های خاصی نشان می‌دهند که یکی از این موارد نمره معدل واحد‌های گذرانده آن دانشجو است.

مدرک زبان انگلیسی معتبر از موارد دیگری است که دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی به آن اهمیت می‌دهند.

شرایط انتقال دانشجویان از ترکیه به اروپا و آمریکا

 یکی از بهترین راه‌ها برای مهاجرت دانشجویان روش تحصیلی است. اگر دانشجویی در دانشگاه معتبر ترکیه در حال تحصیل باشد، می‌تواند برای ادامه تحصیل خود در کشورهای اروپایی بورسیه بگیرد. برای مشاوره در این مورد می‌توانید با موسسه نبولا در ارتباط باشید.

ما در موسسه نبولا قصد داریم اطلاعاتی را در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم.

پذیرش در مقطع دکتری

 اگر قصد اخذ پذیرش در مقطع دکترا دارید، باید بدانید مقطع دکتری در دانشگاه‌های اروپایی به صورت پروژه محور برگزار می‌شود؛ ناگفته نماند در این مقطع دانشجویان از طریق دانشگاه مربوطه حقوق ماهیانه دریافت می‌کنند و دانشجو برای اتمام این مقطع تحصیلی خود به یک استاد راهنما نیاز دارد.

 مدارکی که برای اخذ پذیرش دکتری در دانشگاه‌های اروپا و آمریکا نیاز است تقریبا مشترک است. باید تمامی سوابق تحصیلی به صورت ترجمه شده در موسسه مترجمی معتبر وجود داشته باشد. مدرک زبان بین المللی معتبر یکی از ضروریات اخذ پذیرش است.

مدارک دیگری مانند پرونده پزشکی، توصیه نامه اساتید و تمکن مالی نیز برای اخذ پذیرش مورد نیاز است. شرایط مالی دانشجو باید طوری باشد که بتواند از پس مخارج در کشور مقصد بر بیاید.

 شرایط دیگری را که می‌توان برای پذیرش در مقطع دکتری شرح داد به صورت زیر است:

 دانشجو باید مدرک آیلتس و تافل با نمره قابل قبول داشته باشد.

 سوابق تحصیلی دانشجو باید در مقاطع قبلی یعنی کارشناسی و کارشناسی ارشد مناسب باشد.

 دانشجو باید سابقه حضور در پروژه‌های علمی پژوهشی را داشته باشد.

نکته قابل توجه این است دانشجویانی که در این مقطع تحصیلی موفق شدند به راحتی می‌توانند اقامت دائمی را دریافت کنند. به همین دلیل کشورهای اروپایی بیشتر مقصد دانشجویان مهاجر قرار می‌گیرد.

 قطعا دانشجویانی که در ترکیه در حال تحصیل هستند به راحتی می‌توانند پذیرش و بعد از آن اقامت را دریافت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انتقال دانشجویان از ترکیه به اروپا و آمریکا با آکادمی نبولا در ارتباط باشید.

پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

تعداد قابل توجهی از دانشجویان ترکیه بعد از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اروپا و آمریکا می‌کنند. دانشگاه‌های ترکیه یکی از مورد اعتمادترین دانشگاه‌ها برای دانشگاه‌های اروپایی هستند، به همین دلیل دانشجویان ترکیه ایی به راحتی می‌توانند در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد وارد دانشگاه‌های اروپایی و آمریکا شوند.

پذیرش دانشگاه‌های اروپا در مقطع کارشناسی نیز شرایط خاص خود را دارد؛ مثلا دانشجو باید ریز نمرات خود را در مقطع کارشناسی به بخش آموزشی دانشگاه کشور مقصد ارجاع دهد. مدارکی مثل انگیزه نامه دانشجو، وضعیت سلامت جسمانی و روانی باید به دانشگاه داده شود تا بعد از تایید این مدارک دانشگاه نامه پذیرش را صادر کند.

یکی از مزایای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های اروپا و آمریکا داشتن مدارک تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر جهان است که برای ورود به بازار کار بسیار مناسب است. در این مقطع نیز اگر دانشجو عملکرد خوبی داشته باشد می‌تواند اقامت دائم را دریافت کند.

شرایط دیگری نیز برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های اروپا وجود دارد که می‌توانید برای اطلاع از این شرایط با موسسه معتبر نبولا در ارتباط باشید.

پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا

شرایط پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا تقریبا مانند دانشگاه‌های اروپایی است. تحصیل در دانشگاه‌های آمریکایی برای دانشجویان ترکیه بسیار راحت تر از دانشجویان ایرانی است.

برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های معتبر این کشور هم مدرک زبان معتبر نیاز است.

نکته قابل توجه برای تمامی دانشجویان این است که مدارک تحصیلی این کشور در تمامی کشورهای دنیا معتبر است. از مزایای دیگر تحصیل در این کشور می‌توان به وجود سطح آموزشی با کیفیت، کمک هزینه تحصیلی که به دانشجویان اعطا می‌شود و چندین سال تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا اشاره کرد.

 برای مهاجرت اولین و مهمترین نکته روشی است که انتخاب می‌کنید. روش مورد نظر شما باید قانونی با هزینه کم و در زمان مناسب باشد.

با توجه به تحقیقات موسسه نبولا دانشگاه‌های این کشور دانشجویان را در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری می‌پذیرد که فرد باید دارای معدل مورد قبول باشد.

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در این کشور می‌توانند حین تحصیل به اشتغال شغل‌های دانشجویی نیز مشغول باشند. دانشگاه‌های آمریکایی قبل از اعطای پذیرش برای دانشجو رشته تحصیلی وی را در مقاطع قبلی ارزیابی و بررسی می‌کنند که برای دانشگاه و کشور معایبی نداشته باشد.

همچنین به بررسی مدت زمانی که دانشجو مقطع قبلی را تمام کرده می پردازند که از فاصله دو مقطع تحصیلی مطلع شوند. یکی از مواردی که دانشگاه‌های آمریکا بسیار سختگیر هستند این است که دانشجویان حتما باید تحت پوشش بیمه درمانی باشند که این موضوع گاه از طرف دانشگاه اعمال می‌شود ولی اگر دانشجو خود مسئولیت بیمه را برعهده داشته باشد حتما باید بیمه نامه را به دانشگاه ارائه دهد.

نکات مهم برای مهاجرت

 دانشجویانی که قصد مهاجرت دارند باید اطلاعات زیادی درباره کشور مقصد کسب کنند هرکشوری شرایط خاص خودش را دارد. و در این مورد هم می‌توانید به موسسه معتبر نبولا اعتماد کنید.

 برای اینکه پروسه مهاجرت بدون مشکل و بدون فوت وقت سپری شود بهتر است از مشاورین و وکلای مهاجرتی کمک گرفته شود.

انتقال دانشجو از ترکیه به اروپا
انتقال دانشجو از ترکیه به اروپا–نبولا آکادمی

مهاجرت از ترکیه به اروپا و یا آمریکا با موسسه نبولا

موسسه معتبر نبولا به دانشجویانی که قصد مهاجرت دارند کمک می‌کند تا از بهترین روش با کمترین هزینه به کشور مورد نظر خود مهاجرت کنند. در مسئله مهاجرت زمان مورد مهمی است شما می‌توانید با یاری موسسه نوبلا در سریع‌ترین زمان به کشور مقصد برسید تا در آنجا به ادامه تحصیل بپردازید. می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده با مشاورین ما در ارتباط باشید.

حرف پایانی

سعی ما در این است دانشجویان ترکیه ایی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه‌های اروپا و آمریکا هستند را راهنمایی کنیم چون بدون اطلاعات کامل مهاجرت کردن کاری پر ریسک محسوب می‌شود.

موسسه نبولا دارای مجوز رسمی این افتخار را دارد که شرایط انتقال دانشجویان را از ترکیه به اروپا و آمریکا به اطلاع همه مردم برساند و برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما همراه باشید.

تحصیل در ترکیه

ترکیه مقصد بسیاری از مهاجرین تحصیلی از ایران و دیگر کشورهای جهان بوده و رتبه بالایی در جذب دانشجویان بین الملل دارد. با کامل ترین راهنمای آشنایی و تحصیل در ترکیه با نبولا آکادمی همراه باشید.

فرم سینگل بلاگ

هنوز نظری داده نشده است.


دیدگاه خود را وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *