Skip to content

دانشگاه آجی بادم | Acıbadem University

مدرک این دانشگاه مورد تایید کشورهای زیر می باشد

ایران، اروپا، آمریکا، کانادا و استرالیا

نوع دانشگاه

خصوصی با بورسیه

شهر

استانبول

سال تاسیس

2009

اطلاعات کلی دانشگاه آجی بادم 

دانشگاه آجی بادم یکی از مراکز علمی و بین المللی معتبر واقع در کشور ترکیه و شهر استانبول است. این دانشگاه به خاطر تنوع و گستردگی در آموزش رشته های علوم بهداشتی و سلامت توانسته توجه علاقمندان زیادی را از سراسر جهان به خود جلب کند. مخصوصا برای افرادی که علاقمند به تحصیل در رشته پزشکی هستند، به خاطر کیفیت آموزشی و امکانات رفاهی بالایی که دارد میتواند گزینه بسیار مناسب و جذابی باشد. علاوه بر پزشکی، رشته‌های مهندسی، فنی و همچنین رشته‌های مرتبط با علوم انسانی هم در دانشگاه آجی بادم تدریس میشود.

در سال 2007 موسسه بهداشت و درمان گروه Acıbadem این دانشگاه را تاسیس کرد. پس از دو سال کار بر روی بنیاد دانشکده‌ها و برنامه های آموزشی، دانشکده پزشکی این دانشگاه از سال تحصیلی 2010 – 2009 شروع به جذب دانشجو کرد. درواقع دانشگاه آجی بادم یکی از جدید ترین و مدرن ترین دانشگاه‌های غیردولتی ترکیه محسوب میشود. این دانشگاه توانسته در مدت کوتاه پس از شروع به کار، افتخارات و جوایز بین المللی فراوانی از جمله جایزه مدال طلای آکادمی جراحی مغز و اعصاب اروپا و آسیا را کسب کند. بیشتر این دستاوردها به خاطر کادر علمی مجرب و اساتید برجسته ای می باشد که در این دانشگاه تدریس میکنند.

از مزایای مهم دانشگاه آجی بادم انتقال دانشجو از ترکیه به اروپا براساس طرح ارسموس است. در این طرح، دانشگاه ها به تبادل دانشجویان خود با سایر دانشگاه های مطرح و معتبر اروپا می پردازند. طی این برنامه دانشجویان می‌توانند در دانشگاه‌های اروپایی تحصیل کنند و از مزایا و امکانات آن‌ بهره مند گردند. 

همچنین در این دانشگاه علاوه بر زبان ترکی، زبان انگلیسی هم از زبان های اصلی تدریس می باشد. وجود دو زبان برای دانشجویانی که مسلط به انگلیسی می باشند و یا قصد ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی را دارند، یک امتیاز ویژه است. 

نحوه ورود و شرایط پذیرش در دانشگاه آجی بادم 

روش های اخذ پذیرش دانشگاه های ترکیه معمولا از طریق شرکت در آزمون است. از جمله مهم ترین این آزمون‌ها YOS و SAT  میباشند. داوطلب باید بتواند در این آزمون ها حداقل امتیاز لازم را برای ورود به دانشگاه آجی بادام کسب کند. 

شرکت در آزمون یوس YOS و کسب حد نصاب نمره قبولی 

آزمون یوس (  YOS) شامل سوالات ریاضی، هندسه و هوش است که تمامی داوطلبان خارجی متقاضی تحصیل در دانشگاه های ترکیه باید در آن شرکت کنند. حداقل امتیاز و نمره قبولی یوس در دانشگاه آجی بادم برای رشته‌هایی که به زبان ترکی تدریس می شوند باید 50 به بالا، رشته‌های تدریس شده به زبان انگلیسی 60 به بالا، و برای رشته‌های پزشکی 75 به بالا باشد، تا بتوانند پذیرش این دانشگاه را بگیرند.

شرکت در آزمون اس ای تی SAT و کسب حد نصاب نمره قبولی 

از دیگر شرایط پذیرش در دانشگاه آجی بادم کسب نمره قبولی در آزمون اس ای تی (SAT  ) است. این آزمون به زبان انگلیسی برگزار می شود و نوعی آزمون استعداد تحصیلی به شمار می آید. این آزمون به سبب استاندارد های بین المللی زیادی که دارد می تواند گزینه خوبی برای کشف و انتخاب استعداد در رشته های مختلف باشد. حداقل امتیاز نمره قبولی 1200 از 1600 است و باید در بخش ریاضی هم نمره 600 به بالا باشد.

هر ساله در هنگام ارائه تقویم تحصیلی و آموزشی، شرایط جدید و گاها آزمون های دیگری هم در نظر گرفته میشود. این تغییرات جدید توسط وب سایت دانشگاه اطلاع رسانی و به روز میشود. آدرس وب سایت دانشگاه آجی بادم را در زیر برای شما قرار داده ایم تا بتوانید اطلاعات و اخبار جدیدی که اعلام میکنند را پیگیری و دنبال کنید: www.acibadem.edu.tr/en

معرفی دانشکده‌‌های دانشگاه‌ها 

از مراکز آموزشی دانشگاه آجی بادام می توان به پنج دانشکده  بزرگ و مهم آن اشاره کرد که عبارتند از:

• دانشکده دندانپزشکی 

• دانشکده علوم بهداشتی و سلامت 

• دانشکده مهندسی

• دانشکده داروسازی

• دانشکده علوم پایه و ادبیات 

دانشکده پزشکی آجی بادام از معروف ترین و مهم ترین مراکز این دانشگاه است. در واقع فلسفه وجودی آجی بادم بیشتر به خاطر دانشکده پزشکی اش می باشد. برگزاری سمینارهای علمی متعدد و کنفرانس های  درون سازمانی گسترده، به شهرت دانشکده پزشکی این دانشگاه افزوده است. 

علاوه بر این پنج داشکده اصلی، بخش ها و دپارتمان های دیگری از جمله پژوهشکده سونولوژی (RISA)، پژوهشگاه علوم طبیعی و کاربردی و آکادمی علوم و هنر هم در این دانشگاه وجود دارند. 

دانشگاه آجی بادم
رشته پزشکی در آجی بادم – نبولا آکادمی

نحوه پرداخت شهریه دانشگاه آجی بادم

پس از ثبت نام در دانشگاه، با شروع سال تحصیلی میزان شهریه هر ترم به دانشجویان اعلام میشود. دانشجویان میتوانند هم به صورت نقدی و هم به صورت اقساطی شهریه خود را پرداخت کنند. روش های پرداخت شهریه به صورت آنلاین و از طریق سیستم دانشگاه و یا واریز مستقیم به حساب گارانتی بانک انجام میشود. دانشجویان میتوانند هم با واحد پول کشور ترکیه لیر، هم به صورت دلاری و حتی با یورو نیز شهریه خود را پرداخت کنند. 

پرداخت وام به میزان 75000 لیر به عنوان کمک هزینه از دیگر خدمات دانشگاه آجی بادم است که دانشجویان میتوانند با افتتاح حساب در گارانتی بانک از آن بهره مند شوند. 

بورسیه تحصیلی دانشگاه آجی بادم

تخفیفات قابل توجه در شهریه و همچنین اهدای بورس تحصیلی از دیگر گزینه های جذاب دانشگاه آجی بادم میباشد، که امکان تحصیل آسان با هزینه پایین را به دانشجویان میدهد. در صورتی که بتوانید بورسیه تحصیلی این دانشگاه را اخذ کنید، میتوانید 20 تا 80 درصد هزینه های خود را کاهش دهید. با گرفتن این بورسیه می توانید امکان تحصیل با هزینه کم را در کشور ترکیه برای خود فراهم کنید.

فقط باید یک درخواست مناسب تنظیم کنید و آن را به واحد های مربوطه ارجاع دهید. فاکتورهای مهم و تاثیر گذاری که میتواند به شما در گرفتن بورس تحصیلی کمک کنند عبارتند از: سوابق تحصیلی هر دانشجو، نمرات کسب شده در آزمون های بین المللی، فعالیت پژوهشی، انگیزه نامه و … 

انجام دقیق مراحل اداری برای اخذ بورسیه و فراهم کردن مدارک مورد نیاز میتواند امری پیچیده باشد و نیازمند دقت بالایی است. مطمئنا یک اشتباه کوچک در انجام امور و فراهم کردن مدارک به صورت ناقص، می تواند برای شما به بهای از دست دادن بورسیه تمام شود و یا هزینه های اضافی دیگری برایتان ایجاد کند. به همین دلیل به شما پیشنهاد میکنیم که برای پیشبرد کارها و انجام بهتر امور، حتما از خدمات مشاوره تخصصی استفاده کنید.

نبولا آکادمی یکی از مراکز تخصصی در حوزه خدمات آموزشی و مشاوره میباشد. شما میتوانید از خدمات حرفه ای این موسسه برای ثبت نام و اخذ بورسیه در دانشگاه آجی بادم و یا سایر دانشگاه های ترکیه استفاده کنید.

شماره تماس نبولا آکادمی در استانبول ترکیه: ۰۵۳۸۰۷۸۰۲۱۲، ۰۵۰۶۹۹۹۳۳۸۸

لیست رشته ها و میزان شهریه دانشگاه آجی بادم

به علت گستردگی و تنوع رشته در دانشگاه آجی بادم، شما میتوانید علاوه بر رشته پزشکی در رشته های دیگر نیز تحصیل کنید. رشته های فنی و مهندسی، علوم کامپیوتر، علوم انسانی و حتی رشته های هنری میتوانند گزینه های انتخابی شما باشند. در اینجا میزان شهریه تحصیل در رشته های مهم و مختلف این دانشگاه برای سال 2021-2022 آورده شده است: 

پزشکی (انگیسی)27000$7000$تخفیف
داروسازی (انگلیسی)15000$3000$تخفیف
پرستاری (انگلیسی)8000$20%_40% تخفیف
پرستاری (ترکی)8000$20%_40% تخفیف
فیزیوتراپی (ترکی)7000$20%_40% تخفیف
تعذیه (ترکی)8000$20%_40% تخفیف
تعذیه (انگلیسی)8000$20%_40% تخفیف
جامعه سازی6000$20%_40% تخفیف
بیولوژی و ژنتیک (انگلیسی)12500$20%_40% تخفیف
ارتباط کشاورزی12500$20%_40% تخفیف
مدیریت سلامت6000$20%_40% تخفیف
روانشناسی (انگلیسی)8000$20%_40% تخفیف
مهندسی کامپیوتر (انگلیسی)10000$20%_40% تخفیف
مهندسی پزشکی (انگلیسی)12500$20%_40% تخفیف
کاردانی (2ساله)
آشپزی3500$20%_40% تخفیف
تکنولوژی دستگاهای پزشکی3500$20%_40% تخفیف
سلامت دهان دندان3500$20%_40% تخفیف
خدمات اتاق عمل3500$20%_40% تخفیف
بیهوشی3500$20%_40% تخفیف
دیالیز3500$20%_40% تخفیف
الکترونوروفیزیولوژی3500$20%_40% تخفیف
کمک های اولیه3500$20%_40% تخفیف
شنوایی سنجی3500$20%_40% تخفیف

از بین رشته های مختلف که در لیست بالا مشاهده میکنید، چند رشته پیشنهادی و مهم را که در دانشگاه آجی بادم تدریس می شوند و بازار کار مناسبی برای آینده دارند، خدمت شما عزیزان معرفی کرده ایم: 

تحصیل در رشته پزشکی و به زبان انگلیسی 27,000 دلار 

تحصیل در رشته داروسازی و به زبان انگلیسی 15,000 دلار

تحصیل در رشته پرستاری و به زبان های ترکی و انگلیسی 8,000 دلار

تحصیل در رشته مهندسی پزشکی و به زبان انگلیسی 12,500 دلار 

تحصیل در رشته فیزیوتراپی و به زبان ترکی 7,000 دلار

امکانات رفاهی دانشگاه آجی بادم 

هر دانشجویی برای انتخاب دانشگاه خود به امکانات رفاهی آن توجه می کند، دانشگاه آجی بادم امکانات مناسبی برای دانشجویان دارد. من جمله وجود خوابگاه های اختصاصی و راحت با هدف رفع مشکل اسکان دانشجویان از جمله امکانات رفاهی دانشگاه آجی بادم میباشد. این خوابگاه ها نزدیک محل دانشگاه ساخته شده اند تا امکان رفت و آمد را آسان و بی دردسر کنند. به طوری که فقط چند دقیقه زمان می برد تا دانشجویان از محل خوابگاه به دانشگاه برسند. این خوابگاه ها دارای امکانات بسیار خوبی میباشند از جمله فضای استاندارد و مناسب در هر اتاق، وجود لوازم  ضروری مانند یخچال، تلویزیون، اینترنت و … 

در رشته های ورزشی مختلف مثل فوتبال، شنا، دومیدانی، بسکتبال و… دانشگاه آجی بادم هر سال تیم های دانشجویی تشکیل میدهد و دانشجویان با استعداد خود را به مسابقات اعزام میکند. به همین خاطر این دانشگاه دارای انواع سالن های ورزشی؛ باشگاه بدنسازی، استخر و به طور کلی دارای محدوده ای به مساحت حدود 35000 متر مربع است که دانشجویان میتوانند در آن به تفریح و ورزش بپردازند.

رستوران غذای سلف سرویس دانشگاه آجی بادم به همراه کافه ترایای APLUS از دیگر امکانات مورد علاقه دانشجویان است. در رستوران انواع مختلف خوراکی در روزهای مختلف سرو میشود. کافه ترایای APLUS هم برای دانشجویانی که مدت زمان طولانی را در دانشگاه سپری میکنند، میتواند گزینه مناسبی برای استراحت و گذراندن وقت باشد.

دانشگاه آجی بادم
امکانات رفاهی دانشگاه – نبولا آکادمی

امکانات آموزشی دانشگاه آجی بادام 

علاوه بر برنامه‌های آموزشی معمول، طرح‌های فوق برنامه‌ آموزشی دیگری هم در این دانشگاه ارائه میشود، که از جمله آن می توان به برگزاری تورهای علمی اشاره کرد. 

مرکز پزشکی دانشگاه آجی بادم دارای تجهیزات فوق مدرن و بسیار مجهزی برای آموزش داشجویان میباشد. از جمله آن‌ها میتوان به امکانات شبیه سازی بالینی و همچنین رباتیک این دانشگاه و انواع تجهیزات به روز دیگر، در زمینه آموزش جراحی اشاره کرد.

سالن‌های مطالعه مختلف و گوناگون بزرگ با فضای فراخ در دانشگاه آجی بادام وجود دارند که به دانشجویان امکان مطالعه در یک محیط آرام را میدهند. همچنین کتابخانه بزرگ این دانشگاه دارای حدود 20000 جلد کتاب و مجلات مختلف میباشد که دانشجویان میتوانند از کتاب‌های بی‌نظیر و ژورنال های علمی معتبرش استفاده کنند. 

دانشجویانی که خواهان ارتقا خود و یادگیری بیشتر هستند، میتوانند در سمینارهای دانشگاه آجی بادم که به صورت ماهانه برگزار میشود؛ شرکت کنند و سطح علمی خودشان را ارتقا دهند. یقینا فرصت حضور در چنین محیط های آکادمیک و علمی میتواند تجربه جدید و متفاوتی برای دانشجویان باشد. 

دانشگاه آجی بادم
کتابخانه – نبولا آکادمی
0
رتبه جهانی
0
رتبه کشوری

تماس با نبولا

برای دریافت مشاوره تحصیلی در ترکیه، فرم زیر را تکمیل کنید

فرم سینگل بلاگ

تماس با دانشگاه

شماره تماس:902165004444

آزمون YÖS

راهنمای کامل آزمون یوس ترکیه (YÖS) را در لینک زیر مطالعه نمایید.

آزمون Tomer

راهنمای کامل آزمون تومر ترکیه (TÖMER) را در لینک زیر مطالعه نمایید.