Skip to content

دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا | Ankara Social Sciences University

مدرک این دانشگاه مورد تایید کشورهای زیر می باشد

ایران، اروپا، آمریکا، کانادا و استرالیا

نوع دانشگاه

دولتی

شهر

Ankara Sosyal bilimler Üniversitesi

سال تاسیس

2013

درباره دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا

دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا (ASBU) اولین و تنها دانشگاه دولتی ترکیه در زمینه علوم اجتماعی است. این دانشگاه در سال 2013 در پایتخت ترکیه به منظور پیشبرد تحقیقات در علوم اجتماعی تاسیس شد. ASBU یک دانشگاه پژوهش محور برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در ترکیه می باشد. از جمله اهداف اولیه دانشگاه انتشار تحقیقات علوم اجتماعی است که به طور مثبت به ادبیات بین المللی کمک می کند.

دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا فعالیت های آموزشی و پژوهشی خود را در ساختمان هایی با ارزش تاریخی، فرهنگی و زیبایی شناختی بالا در یکی از لوکس ترین و قدیمی ترین مناطق آنکارا انجام می دهد. پردیس این دانشگاه در ساختمان های تاریخی واقع شده است، که اولین ساختمان نخست وزیری جمهوری ترکیه را نیز شامل می شود. در این بافت زیبا و تاریخی دانشگاه در نظر دارد، با استفاده از فناوری و امکانات به روز محیط هایی آموزشی و پژوهشی ایجاد کند. و هدف آن ترکیب گذشته و سنت کشور ترکیه با ساختار های مدرن از لحاظ زیبا شناختی است.

ankara sosyal bilimler universitesi view1 nebulaacademy
دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا – نبولا آکادمی

ویژگی های کلی و فرهنگ دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا 

دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا دارای ویژگی های منحصر به فردی است، که در پایین آورده شده است.

• مدل دانشگاهی منحصر به فرد، چه در زمینه آموزشی و چه در پژوهش، ماهیت و اصالتی فراتر از گرایش های رایج در دانشگاه های ترکیه دارد.

• این دانشگاه مشتاق است که دانشگاهی پیشرو در توسعه آموزش علوم اجتماعی در ترکیه باشد.

• دانشگاه علوم اجتماعی دارای یکی از بزرگترین ترین کتابخانه ها در ترکیه می باشد.

• این دانشگاه چند زبانه و چند فرهنگی است.

• دانشگاه علوم اجتماعی با سازمان های دولتی و بخش های سیاسی ارتباط تنگاتنگی دارد.

• این دانشگاه جدیدترین زمینه های تحقیق را اولویت بندی کرده و در سطح کاربردی برای رفاه جامعه ارائه می دهد. 

• دانشگاه علوم اجتماعی به اهمیت همکاریهای بین المللی اشاره می کند. 

ankar sosyal bilimler universitesi nebulaacademy
دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا – نبولا آکادمی

معرفی رشته های دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا  

دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا در زمینه علوم اجتماعی دارای رشته های مختلفی میباشد. برای کسانی که علاقمند به تحصیل در این دانشگاه هستند، ما رشته های برتر و معروف دانشگاه را خدمت شما عزیزان معرفی کرده ایم:

• روابط بین الملل، با شهریه سالانه 6,000 لیر به زبان انگلیسی

• مدیریت،  با شهریه سالانه 6,000 لیر به زبان انگلیسی

• اقتصاد، با شهریه سالانه 6,000 لیر به زبان انگلیسی

• علوم، سیاسی و مدیریت دولتی با شهریه سالانه 6,000 لیر به زبان انگلیسی 

• حقوق، با شهریه سالانه 6,000 لیر به زبان انگلیسی

ankara sosyal bilimler universitesi view2 nebulaacademy
دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا – نبولا آکادمی

شرایط تحصیل در دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا 

دانشجویان بدون ویزای دانشجویی نمی توانند به عنوان دانشجو در ترکیه ثبت نام کنند. بنابراین، برای ثبت نام و تحصیل در دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا؛ همه دانشجویان بین المللی جویای مدرک و تبادل باید قبل از ورود به ترکیه ویزای دانشجویی دریافت کنند.

همچنین داوطلبان باید در آزمون های تخصصی مربوطه مثل یوس، اس ای تی، تومر و…  شرکت کرده و حداقل نمره قبولی را به دست آورند. به دلیل پیچیدگی و تفاوت آزمون ها بر اساس رشته انتخابی پیشنهاد ما به شما کمک گرفتن از خدمات مشاوره ای است تا با اطلاعات و آگاهی کامل بتوانید مسیر خود را انتخاب کنید. نبولا آکادمی یک موسسه تخصصی در زمینه آموزش و مشاوره است، که شما میتوانید از خدمات این موسسه استفاده کنید. 

امکانات بورس تحصیلی در دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا 

دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا به 5000 نفر از دانشجویانش بورسیه تحصیلی اعطا می کند. شرایط دریافت بورسیه این است که شاگرد ممتاز باشید، حضور مرتب و دائمی در کلاس ها داشته باشید و در هیچ ارگان دولتی پست و سمتی نداشته باشید. مدت زمان بورسیه 5 سال میباشد که در هر سال تمام مدت سال تحصیل به جز 3 ماه تابستان را شامل می شود. بورسیه تحصیلی در صورت کم کاری و غیبت دانشجو و یا اشتغال در ارگان دولتی قطع می شود.

ankara sosyal bilimler universitesi personel nebulaacademy
دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا – نبولا آکادمی

امکانات آموزشی دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا 

در دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا کادر علمی وجود دارند که در دانشگاه های معتبر و مطرح داخل ترکیه و خارجی تحصیل کرده اند و پروژه های علمی بین المللی فراوانی را انجام می دهند. این دانشگاه هنگام تشکیل هیات علمی خود بسیار گزینشی است و فرآیندهای استخدام و ارزیابی اساتید این دانشگاه بر اساس استانداردهای بین المللی می باشد.

فرهنگ آموزشی دانشگاه علوم اجتماعی به چند زبانه بودن در آموزش بسیار اهمیت می دهد، فرصت هایی را برای دانش آموزان فراهم می کند تا مهارت های زبانی خود را بهبود بخشند. در این زمینه مرکز زبان دانشگاه، دانشجویان خود را با کارشناسان ترکی و بین المللی آموزش می دهد و خدمات آموزشی با کیفیت بالایی را به آن ها ارائه می کند. یکی از رسالت های آموزش دانشگاه آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم است. دانش‌آموزان ASBU نه تنها می‌توانند سطح بالایی از زبان انگلیسی را کسب کنند، بلکه به‌ ویژه برای یادگیری زبان خارجی دوم تشویق می‌شوند.

دانشگاه همچنین برنامه های فوق برنامه ای را ارائه می دهد، تا دانشجویان بتوانند مهارت های فوق برنامه خود را بهبود بخشند، اوقات فراغت خود را بهتر بگذرانند و در فعالیت های اجتماعی شرکت کنند.

دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا با موسسات علمی، فرهنگی و سیاسی همکاری می کند و می تواند تحقیقات آموزشی و دانشگاهی را با جامعه ترکیب کند. ASBU با این ایده تاسیس شد که وظیفه اصلی موسسه دانشگاهی فراتر از فعالیت های آموزشی و پژوهشی است. هدف این دانشگاه ایجاد درک دانشگاهی شکل گرفته با رویکرد و نیازهای جامعه می باشد و فعالیت های آموزشی و پژوهشی را با رویکردی نوآورانه برای منافع اجتماعی پیگیری می کند.

امکانات رفاهی دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا

دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا دارای ۱۸ انجمن است. به عنوان مثال، انجمن ورزشی، انجمن هنری، انجمن موسیقی و انجمن اجتماعی نمایش های صحنه ای، انجمن های فعال دانشگاه هستند. همانطور که از نام دانشگاه مشخص می باشد، این دانشگاه به فعالیت ها مرتبط با موضوعات اجتماعی و فرهنگی تاکید زیادی دارد.

تفاوت دانشگاه علوم اجتماعى آنكارا با ديگر دانشگاه ها اين است كه این دانشگاه در منطقه اى از شهر قرار دارد كه دانشجویان در داخل شهر بوده و با مردم در ارتباط هستند. در داخل پردیس دانشگاه امكاناتي از قبيل كتابخانه هاي مختلف و مجهز، غذاخورى هاى تميز و بهداشتى و اتاق هاى اجتماعى وجود دارد كه از طرف رياست بخش فرهنگ و اداره سلامت براي دانشجويان مهيا شده است.

وجود مجموعه خوابگاه های بزرگ و مجهز به خاطر امکان رفت و آمد آسان و نزدیکی به  دانشگاه مشکل اسکان دانشجویان را به کلی حل کرده است. در خوابگاه ها امکانات اینترنت برای استفاده شخصی وجود دارد. سالن های مطالعه مشترکی در در خوابگاه ها وجود دارند که دانشجویان می توانند با هم در آن ها مطالعه کنند. بوفه اختصاصی، تلویزیون اختصاصی، همچنین محیطی برای تنیس روی میز، از دیگر امکانات خوابگاه های دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا میباشد. 

0
رتبه جهانی
0
رتبه کشوری

تماس با نبولا

برای دریافت مشاوره تحصیلی در ترکیه، فرم زیر را تکمیل کنید

فرم سینگل بلاگ

تماس با دانشگاه

ایمیل: [email protected]
شماره تماس: 903125964444

آزمون YÖS

راهنمای کامل آزمون یوس ترکیه (YÖS) را در لینک زیر مطالعه نمایید.

آزمون Tomer

راهنمای کامل آزمون تومر ترکیه (TÖMER) را در لینک زیر مطالعه نمایید.