Skip to content

دانشگاه عبدالله گل | Abdullah Gul University

مدرک این دانشگاه مورد تایید کشورهای زیر می باشد

اروپا و آمریکا

نوع دانشگاه

دولتی

شهر

کایسری

سال تاسیس

2010

اطلاعات دانشگاه عبدالله گل 

دانشگاه عبدالله گل (Abdullah Gül University) از دانشگاه های دولتی غیر انتفاعی ترکیه میباشد، که در دهم ژانویه 2010 در ترکیه تاسیس شد. این دانشگاه در شهر قیصریه ترکیه قرار دارد و جز اولین دانشگاه های ترکیه هست که علاوه بر سازمان های دولتی، موسسات خصوصی فراوانی از آن حمایت میکنند. 

دانشگاه عبدالله گل از سال تحصیلی 2013 – 2014  شروع به جذب دانشجویان بومی و بین المللی کرد و با توجه به کیفیت آموزشی بی نظیرش در این سال ها تبدیل به یکی از مراکز آموزشی معتبر ترکیه شده است. 

با توجه به این که دانشگاه عبدالله گل تصمیم دارد، یکی از مراکز علمی پیشرو در کشور ترکیه باشد؛ تمام فعالیت های آموزشی و پژوهشی خود را طبق استاندارد های بین المللی جلو می برد. همچنین سعی می کند که از دانشگاههای دیگر ترکیه در این زمینه پیشی بگیرد. 

دانشگاه عبدالله گل توانست در 2011 موسسات دولتی و خصوصی فراوانی برای حمایت مالی جذب کند، که هر ساله بودجه قابل توجهی به این دانشگاه برای رشد و پیشرفت اختصاص میدهند. سه هدف کلی این موسسات عبارت است از:

  • ارائه مشوق های مالی به دانش آموزان موفق
  • حمایت اقتصادی فرهنگی و اجتماعی از کارکنان دانشگاه
  • تامین مالی جهت گسترش امکانات فنی و فیزیکی دانشگاه و تضمین بهبود آموزش برای تحقیق، پژوهش و توسعه 
دانشگاه عبدالله گل
دانشگاه عبدالله گل – نبولا آکادمی

دانشگاه عبدالله گل در یک نگاه 

نام دانشگاه: دانشگاه عبدالله گل (Abdullah Gül University) 

نوع دانشگاه: دولتی 

رئیس دانشگاه: پروفسور دکتر چنگیز یلماز

تعداد کل دانشجویان: 3000 

تعداد دانشجویان بین الملل: 100 

زبان رسمی: انگلیسی و ترکی 

تعداد دانشکده های اصلی: 5

تعداد پردیس ها: 2

موقعیت مکانی: شهر قیصریه 

وب سایت دانشگاه: www.agu.edu.tr 

شرایط پذیرش دانشگاه عبدالله گل 

دو آزمون ست (SAT) و یوس (YOS) از جمله آزمون هایی هستند که مورد پذیرش دانشگاه عبدالله گل می باشد، همچنین به خاطر این که زبان آموزشی برای دانشجویان بین المللی 100% انگلیسی است؛ دانشجویان باید مدارک معتبر زبان انگلیسی مثل تافل یا آیلتس را نیز دارا باشند. 

پس از قبولی در آزمون های ذکر شده، متقاضیان باید مدارک خود را برای انجام امور ثبت نامی برای دانشگاه ارسال کنند؛ که عبارتند از ترجمه تمام ریز نمرات و مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی، پاسپورت بین المللی و تکمیل کامل انگیزه نامه تحصیلی می باشد. 

در صورتی که درباره نحوه ثبت نام در دانشگاه عبدالله گل سوالی داشتید، با کارشناسان نبولا آکادمی تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید؛ تا همکاران ما شما را به بهترین شکل راهنمایی کنند. 

abdullah gul university yard nebulaakademi
دانشگاه عبدالله گل – نبولا آکادمی

معرفی پردیس های دانشگاه عبدالله گل 

دانشگاه عبدالله گل دارای دو پردیس اصلی بزرگ است، که در اینجا آن ها را خدمت شما معرفی میکنیم. 

پردیس سومر اولین و قدیمی ترین پردیس دانشگاه عبدالله گل میباشد، که در داخل یک کارخانه نساجی ساخته شده؛ و مساحتی به اندازه 280,000 متر مربع را پوشش میدهد. وسعت این پردیس با افتتاح ساختمانی جدید گسترش پیدا کرد. در این پردیس دهکده دانشجویی وجود دارد، که در واقع خانه های دانشجویی مجهز با امکانات کاملی هستند. 

پردیس دوم دانشگاه عبدالله گل، معمار سینان نام دارد، که در 14 کیلومتری شهر قیصریه جدیدا تاسیس گردید. اسم این پردیس از معمار مشهور ترکی دوره قیصریه گرفته شده است. برنامه ریزی شده که در آینده خط تراموای جدید شهر قیصریه یک شاخه اش از محدوده پردیس این دانشگاه عبور کند. این پردیس هم اکنون در حال توسعه میباشد و امکانات مدرن آموزشی و رفاهی جدیدی قرار است، در آن ساخته شود. 

abdullah gul university yard3 nebulaakademi
دانشگاه عبدالله گل – نبولا آکادمی

معرفی دانشکده ها و رشته های دانشگاه عبدالله گل 

دانشگاه عبدالله گل در حال حاضر دارای 12 رشته کارشناسی، 6 رشته کارشناسی ارشد و 5 دوره دکترا است که در 5 دانشکده اصلی سازماندهی شده اند. 

دانشکده مهندسی: در این دانشکده دانشگاه عبدالله گل رشته های مهندسی کامپیوتر (لیسانس)، مهندسی عمران (لیسانس)، مهندسی برق و الکترونیک (لیسانس)، مهندسی صنایع (لیسانس)، مهندسی مکانیک (لیسانس)، مواد پیشرفته و نانوتکنولوژی (کارشناسی ارشد)، مهندسی مواد و مهندسی مکانیک (دکترا)، مهندسی برق و کامپیوتر (کارشناسی ارشد و دکتری)، مهندسی صنایع (کارشناسی ارشد و دکتری)، مهندسی زیرساخت های شهری پایدار (کارشناسی ارشد) تدریس میشوند. 

دانشکده معماری: در این دانشکده دانشگاه عبدالله گل رشته معماری در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می شود. 

دانشکده مدیریت و رهبری: در این دانشکده رشته های مدیریت بازرگانی (B.Sc) و اقتصاد (B.Sc) تدریس میشود و همچنین دوره های MBA و DBM یک ساله در دانشگاه عبدالله گل برای صاحبان کسب و کارها برگزار می شود. 

دانشکده بیولوژِی و علوم طبیعی: در این دانشکده رشته های مرتبط با علوم زیستی از قبیل زیست شناسی مولکولی و ژنتیک در مقطع لیسانس و مهندسی زیستی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می شود. 

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی: رشته های علوم سیاسی و مدیریت دولتی و رشته روانشناسی در مقطع لیسانس در دانشگاه عبدالله گل تدریس می شود. 

همچنین دانشگاه عبدالله گل دارای یک دانشکده زبان های خارجی است، که برای دانشجویانش دوره های تحصیلی زبان خارجی دوم برگزار میکند و دانشجویان میتوانند با ثبت نام در این دوره ها مهارت های زبانی خود را افزایش دهند. 

امکانات رفاهی دانشگاه دانشگاه عبدالله گل 

دانشگاه عبدالله گل از جمله دانشگاه های نسل سومی می باشد، که تسهیلات و خدماتی از جمله کتابخانه، مسکن، امکانات ورزشی، کمک های مالی و بورسیه تحصیلی، امکان تحصیل در دانشگاه های اروپا از طریق  برنامه های مبادله ای و همچنین خدمات اسکان را برای دانشجویان خود فراهم کرده است. شما میتوانید در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه تحصیل کنید. 

0
رتبه جهانی
0
رتبه کشوری

تماس با نبولا

برای دریافت مشاوره تحصیلی در ترکیه، فرم زیر را تکمیل کنید

فرم سینگل بلاگ

تماس با دانشگاه

ایمیل: [email protected]
شماره تماس: 903522248800

آزمون YÖS

راهنمای کامل آزمون یوس ترکیه (YÖS) را در لینک زیر مطالعه نمایید.

آزمون Tomer

راهنمای کامل آزمون تومر ترکیه (TÖMER) را در لینک زیر مطالعه نمایید.