Skip to content

دانشگاه روملی استانبول | Istanbul Rumeli University

مدرک این دانشگاه مورد تایید کشورهای زیر می باشد

ایران، اروپا، آمریکا، کانادا و استرالیا

نوع دانشگاه

خصوصی با بورسیه

شهر

استانبول

سال تاسیس

2009

درباره دانشگاه روملی استانبول

دانشگاه روملی استانبول یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه است که در شهر استانبول قرار دارد. بنیاد بالچی ترکیه در سال 2009 این دانشگاه را تاسیس کرد. جهان بینی روملی بر این اصل استوار است که آموزش، بنیاد اصلی هر جامعه پیشرفته است و هدف از تاسیس این دانشگاه نیز گسترش زیرساخت های آموزشی در کشور ترکیه می باشد. به همین دلیل دانشگاه روملی سالانه دانشجویان فراوانی را از سراسر جهان جهت محقق کردن این هدف خود بورسیه کرده و از آنها حمایت  میکند تا بتوانند استعدادهای خود را کشف کنند.

پردیس اصلی دانشگاه روملی در قسمت اروپایی و زیبای شهر استانبول در منطقه توپکاپی قرار دارد. در این دانشگاه باشگاه های دانشجویی فراوانی وجود دارند. رویداد های علمی و اجتماعی، مسابقات ورزشی، برنامه های توسعه شخصی، برنامه ریزی شغلی و انواع فعالیت های فوق برنامه دیگر در این دانشگاه برای دانشجویان ارائه میشود.

دانشگاه روملی استانبول دارای 13 بخش مختلف میباشد که در آن انواع رشته ها از جمله خدمات بهداشتی، مهندسی و علوم اجتماعی تدریس میشود. این دانشگاه به خاطر کسب رتبه های بالا در مسابقات و آزمون های علمی از شهرت بالایی برخوردار است. در بیانیه رسمی دانشگاه آمده که مدیران آینده، دانشمندان، ورزشکاران و هنرمندان مطرح از روملیا برمی خیزند.

دانشگاه روملی استانبول
دانشگاه روملی – نبولا آکادمی

آمار و اطلاعات کلی دانشگاه روملی استانبول 

 • بیش از 3,800 دانشجو در دانشگاه روملی تحصیل میکنند.
 • محدوده ای به اندازه پنج هزار متر مربع در دانشگاه روملی به فضای آزمایشگاهی با امکانات مجهز اختصاص داده شده است.
 • دانشگاه روملی دارای صدهزار متر مربع فضای بسته و سیصد هزار متر مربع فضای باز میباشد.
 • روملی دارای 237 آکادمی آموزشی مجهز و پیشرفته میباشد.
 • دانشگاه روملی استانبول به دانشجویان ممتاز بورسیه تحصیلی اعطا میکند.
 • این دانشگاه دارای پنج پردیس بزگ آموزشی است.
 • پنجاه هزار متر مربع از محدوده دانشگاه به فضای ورزشی اختصاص داده شده.
 • بیش از دویست رویداد علمی مهم سالانه در دانشگاه روملی استانبول برگزار میشود.
 • دانشگاه روملی دارای پنج دانشکده اصلی و دو هنرستان بزرگ میباشد.
 • کتابخانه دانشگاه شامل فضایی بزرگ به اندازه دو هزار متر مربع است.
 • پردیس Mehmet Balcı در سیلیوری و پردیس Fikriye Balcı در Çatalca به بهشت سبز این دانشگاه شهرت دارند و دارای فضای سبزی زیبا و دلنشینی هستند.

معرفی رشته های مطرح دانشگاه روملی استانبول 

دانشگاه روملی استانبول دارای رشته های متنوعی در زمینه علوم بهداشتی، مهندسی و علوم انسانی میباشد. ما در اینجا رشته های مهم و پرطرفدار این دانشگاه را خدمت شما عزیزان معرفی کرده ایم.

رشته دندانپزشکی یکی از پرطرفدار ترین رشته های دانشگاه روملی استانبول برای تحصیل در ترکیه میباشد. با توجه به بازار کار بالا و رقابتی بودن بودن این رشته پیشنهاد ما به شما این است که دندانپزشکی را در اولویت های خود برای انتخاب قرار دهید. دانشجویان میتوانند در این رشته از مقطع کارشناسی تا دکتری تحصیل کنند.

رشته داروسازی از رشته های خوب و مطرح دانشگاه روملی استانبول برای تحصیل است. هدف اصلی دانشکده علوم بهداشت تربیت داروسازانی توانمند با قابلیت های پژوهشی بالا می باشد. ماموریت اصلی دانشکده داروسازی این است که بتواند با آموزش نیروی مورد نیاز برای جامعه، سطح سلامت مردم را ارتقا دهد.

رشته پرستاری یکی دیگر از رشته های پرمتقاضی بعد از رشته پزشکی و داروسازی در ترکیه میباشد. دانشجویان میتوانند بعد از اتمام تحصیلات خود در بیمارستان های ترکیه استخدام شده و سریعا مشغول کار شوند. دانشکده پرستاری روملی ماموریت خود را تربیت و آموزش نیروی متعهد، خلاق و متخصص برای کمک به جامعه می داند.

رشته حقوق از دیگر رشته های جذاب و پرطرفدار دانشگاه روملی استانبول در  شاخه علوم انسانی میباشد. دانشجویان چشم انداز دانشکده حقوق این است که اصول جهانی حقوق را با استاندارد های بین المللی تدریس کرده و گسترش دهد.

دانشگاه روملی استانبول
دانشگاه روملی – نبولا آکادمی

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه روملی استانبول 

شرط پذیرش دانشجویان ایرانی در دانشگاه روملی استانبول اثبات مهارت های زبانی از طریق سه آزمون ALES، YÖS و SAT میباشد. همچنین داشتن مدرک دیپلم دبیرستان با معدل حداقل 12 الزامی است. دانشجویانی که دارای مدرک زبان معتبر مانند تافل هستند و نمرات بالایی در این آزمون ها کسب کرده اند از آموزش زبان انگلیسی مقدماتی معاف خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه شرکت در آزمون ها  می توانید به آدرس وب سایت دانشگاه روملی مراجعه کنید. https://rumeli.edu.tr/en 

دانشکده ها و آموزشگاه های حرفه ای دانشگاه روملی استانبول

دانشگاه روملی استانبول دارای پنج دانشکده اصلی و دو آموزشگاه فنی و حرفه ای میباشد که لیست آن ها را در زیر برای شما آورده ایم.
دانشکده ها:
دانشکده علوم بهداشتی
دانشکده فنی و مهندسی و معماری
دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی
دانشکده هنر و طراحی
دانشکده علوم ورزشی

آموزشگاه های فنی:
هنرستان فنی و حرفه ای
آموزشکده خدمات بهداشتی حرفه ای

دانشگاه روملی استانبول
دانشگاه روملی – نبولا اکادمی

ماموریت و چشم انداز دانشگاه روملی استانبول 

ماموریتی که دانشگاه روملی برای خود تعریف کرده ایجاد پل فرهنگی بین تمدن ها و تربیت دانشجویانی فرهیخته با چارچوب های فکری مدرن و جهانی است. به طوری که افراد بتوانند ذهنی باز داشته باشند و از تفکرات جزمی و کلیشه ای اجتناب کنند. روملی به عنوان یک نهاد، آرزوی پرورش افرادی را دارد که به همان اندازه که تحلیلگر، راه حل گرا و خلاق هستند؛ انتقادی و پرسشگر نیز باشند.

چشم انداز دانشگاه روملی استانبول این است موسسه ای باشد که همواره در حال تکامل و رشد باشد. این دانشگاه  طوری هدف گذاری کرده که تا چند سال آینده جزو 500 دانشگاه برتر جهان و از یکی پیشرو ترین دانشگاه های ترکیه باشد. هدف دانشگاه روملی این است که میخواهد که نسبت به دانشگاه های دیگر جسور، پویا و رقابتی تر باشد. 

مزایای تحصیل در دانشگاه روملی استانبول 

از مزیت‌های بودن در جو دانشگاههای خصوصی مانند دانشگاه روملی استانبول این است که از امکانات خوب و درجه یکی که دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی تدارک دیده است بهره مند می‌شوید.
با توجه به رشته های دندانپزشکی، داروسازی،  پرستاری و دیگر رشته های تخصصی مربوط به علوم بهداشتی، دانشگاه روملی میتواند انتخاب مناسبی برای ایرانیانی باشد که برای کار و تحصیل در ترکیه اقدام میکنند.

دانشگاه روملی استانبول هر ساله به هزاران دانشجو بورسیه تحصیلی اعطا می کند؛ تا شرایط تحصیل را آسان کرده و از دانشجویان ممتاز و توانا حمایت کند. 

برای کسانی که علاقمند به تحصیل در اروپا هستند، شرایط انتقال دانشجویی دانشگاه روملی؛ جهت تبادل دانشجو با دانشگاه های مطرح اروپایی میتواند گزینه جذابی برای دانشجویان این دانشگاه باشد.

روملیا یک محیط دوست داشتنی است که پلی فرهنگی بین شرق و غرب میباشد. با توجه به دانشجویان بین المللی که این دانشگاه تحصیل میکنند دانشگاه روملی استانبول فرهنگ های مختلفی را با یکدیگر پیوند می دهد.

0
رتبه جهانی
0
رتبه کشوری

تماس با نبولا

برای دریافت مشاوره تحصیلی در ترکیه، فرم زیر را تکمیل کنید

فرم سینگل بلاگ

تماس با دانشگاه

شماره تماس:902128660101

آزمون YÖS

راهنمای کامل آزمون یوس ترکیه (YÖS) را در لینک زیر مطالعه نمایید.

آزمون Tomer

راهنمای کامل آزمون تومر ترکیه (TÖMER) را در لینک زیر مطالعه نمایید.